1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Öğrencilerden Fetih Şöleni

Öğrencilerden Fetih Şöleni

Öğrencilerden Fetih Şöleni
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Muradiye Talebe Yurdu öğrencileri, “Fetih Şöleni” gerçekleştirdi.

Bayburt Muradiye Talebe Yurdu öğrencileri, İstanbul’un fethinin 562. yılı münasebetiyle “Fetih Şöleni” düzenledi.

Muradiye Talebe Yurdu çok amaçlı salonunda gerçekleşen Fetih Şöleni’ne yurt personeli, öğrenciler ve davetliler katıldı.

ÖRENCİLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Yurt personellerinden hafız Cafer Özdemir’in Kur’anı Kerim tilavetiyle başlayan programda, öğrenciler tarafından şiirler okundu ve skeçler sahnelendi. Öğrencilerin İstanbul’un fethiyle alakalı sergiledikleri gösteriler izleyenlerden tam not aldı. Fethin mana ve ehemmiyetiyle alakalı konuşmaların da yapıldığı şölende, izleyicilere ödüllü sorular sorularak, doğru cevap verenler ödüllendirildi.

GÖNÜLLER FETHEDEN BİR NESİL YETİŞTİRMELİYİZ

Programda bir konuşma yapan Muradiye Öğrenci Yurdu Müdürü Hicabi Yıldız, asrımızda manevi fatih ve fetihlere ihtiyaç duyulduğunu belirterek, “Ecdadımızın İstanbul’u niçin fethettiğinin şuurunda, Çanakkale’de niçin can verdiğinin idrakinde olan bir nesille arzu edilen manevi fetih gerçekleşecektir. Milli ve manevi değerlerle teçhiz edilmemiş bir nesil ancak kuru kalabalıktır. Eğitim camiasının bir parçası olarak bizler de kin ve nefret tohumları eken bir nesil değil, gönüller fetheden bir nesil yetiştirmenin heyecanıyla ancak hayat bulabiliriz” ifadelerini kullandı.

Foto Galeri

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir