1. Haberler
  2. Bayburt Siyaset
  3. Ömer Akdeniz Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

Ömer Akdeniz Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

Ömer Akdeniz Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ömer Akdeniz, Bayburt Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu Ak Parti Bayburt İl başkanlığında yaptı.

Daha önce İŞKUR İl Müdürlüğü görevini yapan ve Bayburt’un tanınmış simalarından Ömer Akdeniz, Bayburt Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adayı oldu.

Parti binasında düzenlenen tanıtım töreninde konuşan Akdeniz, AK Parti’nin yerel yönetimler alanında hem bir ekol hem de bir okul olduğunu söyledi.

Kentin ihtiyaçlarının neler olduğunu ve bu ihtiyaçların nasıl giderileceğini iyi bildiğini ifade eden Akdeniz’in konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Kamu ve ticaretteki tecrübelerimi aktaracağım”

“Değerli hemşerilerim; Siyaset, en genel anlamıyla, bir arada toplum olarak yaşayabilmemiz için ileri sürülen fikirlerin, girişilen eylemlerin toplamıdır. Farklılık ve çok sesliliğin olmadığı yerde siyasetten bahsedilemez. Dolayısıyla toplum için yapılan siyasetin, hitap edilen kitledeki vatandaşlarla, teşkilatlarla yapılma zorunluluğu vardır. Siyasette başarının anahtarı ekip çalışması, istişare, teşkilatlarla bu işe gönül veren insanlarla beraber, biz olabilmek ve biz olarak hareket edebilmektir. Bayburt’u iyi tanıyoruz. Gerek İŞKUR İl Müdürlüğü yaptığım süreçte, halkımız ve işverenlerimizle birlikte çalıştığım 5 yıl boyunca, gerekse başkanlıklarını yapıp ilk kazmasının vurulmasından anahtar teslimi aşamasına kadar tüm süreçlerin içinde bulunduğum kooperatiflerdeki ticari yaşantımla Bayburt’umuzu çok iyi tanıdım. Doğup büyüdüğüm ve beraber yaşadığım şehrimin insanlarını iyi tanıyoruz. İlimizin nelere ihtiyacı olduğunu ve bu ihtiyaçların nasıl giderileceğini, kamudaki tecrübelerim ve ticari tecrübelerimle çözüm yollarını iyi biliyorum.”

“Belediyecilik bizim işimizdir”

“Cevheri ortak akıl olan, yeni bir yönetim hedefiyle yola çıkıyoruz. Bunun, önce bereket, sonrasında ise gelişme ve ilerleme getireceğine inanıyoruz. Belediyecilik anlayışında istişareyi ön planda tutarak halkımızın makul istek ve arzularını gerçekleştirme adına elimizden gelen tüm gayreti sarf edeceğiz. AK Belediyecilik vatandaşın gönlüne hitap eden, gönül alma esasına dayalı, hizmetler bütünüdür. AK parti yerel yönetimler alanında hem bir ekol hem de bir okuldur. Belediyecilik bizim işimizdir. AK Partili Belediye Başkanları bulundukları şehirlerin makus talihlerini değiştirmek gibi bir misyonu üstlenmişlerdir. Bu misyon doğrultusunda belediyemize hizmeti geçen tüm Belediye başkanlarına şükranlarımı sunuyorum”

“Adayların fazlalığı demokratik olgunluğun, çok renkliliğin bir göstergesidir”

Bizde bu misyonda üzerimize düşeni yapmak için bu göreve talip olmaktayız. Bunları yapmak boynumuzun borcu olacaktır. Yapacağımız işlerde öncelikli görevimiz Allahın rızasını gözetmek olacaktır. İnsanı kazanmadan şehrin kazanılamayacağını biliyoruz. İnsanı kazanmanın yolunun sosyal belediyecilikten geçtiğini bilerek hizmet yolunda hep birlikte Bayburt’u daha güzel yarınlara taşımak için BAYBURT belediye başkanlığına aday adayı oluyorum. AK Partide adayların fazlalığı demokratik olgunluğun, çok renkliliğin bir göstergesidir. Biz bundan mutluluk duymaktayız. Neticede bu çok kıymetli adaylardan bir tanesi, Başkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın teveccühleriyle AK Partinin adayı olacaktır. Dolayısı ile kim aday gösterilirse gösterilsin hepimiz birlik ve beraberlik içinde onu destekleyeceğiz. Türkiye Genelinde ve Bayburt’ta en iyi seçim sonucunu almak için elimizden gelen gayreti fazlasıyla göstereceğiz. 31 MART 2019 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimleri için aday adayı olan tüm arkadaşları canı gönülden kutluyorum. Tüm teşkilat mensuplarının, dostlarımın ve hemşerilerimin desteklerini bekliyorum. Seçimlerin ülkemize, Bayburt’umuza ve partimize hayırlar getirmesini temenni ediyor, bütün hemşerilerime saygı, sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=Xtp6_cGb8Bw

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir