Sağlık-Sen Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Sınavı

Sağlık-Sen Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Sınavı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık-Sen Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı 28 haziranda yapılacak.

Bayburt Sağlık sen şube başkanı Fikret Lökpğlu yaptığı açıklamada;

Sendikamız tarafından yapılan görüşmeler ve çalışmalar sonucu geçtiğimiz ay duyurusu yayınlanan “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı” 28 Haziran tarihinde yapılacak.

Sınav ile ilgili sendikamız tarafından hazırlanan kitaplar bu hafta içinde şubelerimize dağıtılmaya başlanacak.

Sağlık Bakanlığı’nın duyurduğu konular dikkate alınarak hazırlanan kitapların içeriğinde ortak konulara önem verilmiş ve sınav tarihine az bir zaman kalmış olması nedeniyle konular ayrı ayrı özetlenmiştir.

Şube müdürlüğü ve şeflik sınavları için ayrı; veri hazırlama kontrol işletmenliği, memurluk ve şoförlük sınavları için ayrı olarak hazırlanan kitaplar, üyelerimizin Görevde Yükselme Sınavlarına hazırlık sürecini en etkili bir şekilde değerlendirmelerine yardımcı olmak amacıyla sınav kapsamına uygun olarak hazırlandı.

LÖKOĞLU: “SAĞLIK-SEN AKADEMİK SENDİKACILIK ANLAYIŞINI SÜRDÜRECEK”

Sağlık-Sen’in vizyon sendikacılığını esas alan bir anlayışla salt ücret sendikacılığını reddeden bir yapıya sahip olduğunu dile getiren lökoğlu, üyelerin kişisel ve akademik gelişimleri için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da onlara destek olmaya devam edeceklerini söyledi. Akademik sendikacılık anlayışına uygun olarak Sağlık-Sen’in pek çok çalışması olduğunu belirten Lökoğlu, sendikaların yalnızca üyelerden aidat alan kurumlar olmaması gerektiğini ifade ederek sağlık çalışanlarının sosyal yaşamına ve kişisel gelişimine katkı sağlayacak çalışmalar yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının açılması için sendika olarak gerek Bakan düzeyinde gerekse bürokratlar düzeyinde Genel Merkezimizin görüşmeler gerçekleştirdiklerini ve Mart ayında sınav duyurusunun Sağlık Bakanlığı tarafından yapıldığını kaydeden Lökoğlu, sınava girecek sağlık çalışanlarına başarılar diledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir