1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Sağlık-Sen’den büyük fark

Sağlık-Sen’den büyük fark

Sağlık-Sen’den büyük fark
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık-Sen Bayburt‘ta ki üye sayısıyla ikinci sırada yer alan sendikaya büyük fark attı.

Bayburt’ta yaptığı hizmetlerle herkesin takdirini kazanan Sağlık-Sen Bayburt Şubesi bu yıl 15 Mayıs 2015 resmi mutabakatlarımıza göre il genelinde açık ara farkla altıncı kez genel yetkili oldu.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Bayburt Şube Başkanı Fikret Lökoğlu, şunları söyledi: Herkesin malumu olduğu üzere her yıl Mayıs ayında sendikaların üye sayıları tespit ediliyor. Bu yıl yapılan tespitler sonucu Sağlık-Sen’imizin Bayburt ‘ta ki üye sayısının 822 olduğu, üye sayısı bakımından ikinci sırada yer alan sendikanın da 13 üyesinin bulunduğu tespit edilmiştir. Böylece altıncı yılda da açık ara farkımızı koruyarak bu yıl yine üye sayımızı artırarak Bayburt’ta sağlık ve Sosyal Hizmet iş kolunda çalışan kamu görevlilerinin yetkili sendikası Sağlık-Sen olmuştur.

Sendikamız Bayburt’ta Sağlık Bakanlığı Ve ASP Bakanlığına bağlı bütün kurum ve kuruluşlarda yetkili sendika olarak, ayrım gözetmeksizin bütün sağlık çalışanlarının sorunlarının çözümü için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada aynı kararlılık ve azimle mücadele edecektir.

Sağlık-Sen bugüne kadar alışıla gelen sendikacılık anlayışını değiştirmiş, hizmet sendikacılığı anlayışını koymuştur. Üyelerimizden aldığımız güçle, bütün Sağlık camiasının sorunlarının çözümü için her gün bir önceki günden daha fazla çalışarak, özelde sağlık çalışanlarına genelde de milletimize hizmet etmeyi sürdüreceğiz.

Sendikamızın Bayburt Şube yöneticileri olarak bizler, göreve geldiğimiz 2009 yılından bu yana, Bayburt’ta üye sayımızda sürekli artış gerçekleştirdik. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına bize duyduğu güvenden dolayı teşekkür ediyoruz. Üye sayımızı bu yılda arttırarak GENEL YETKİLİ sendika konumuna gelmiş olmamızın bize yüklediği sorumluluğun farkında olarak, bundan sonra da ciddi, kararlı, inançlı, kendine güvenen, dik duruşumuzu sürdürmeye devam edeceğiz.

Bu büyük başarısının altında şüphesiz üyesinden işyeri temsilcisine, ilçe temsilcilerinden il başkanına, şube yönetiminden genel merkez yönetimine, kurucu yönetim kurulundan konfederasyonumuza kadar bu kutlu yola baş koyanların inanarak, azim ve kararlılıkla çalışması yatmaktadır.

Sağlık-Sen olarak genel yetkili sendika olmakla sorumluluğumuzun ve yükümüzün daha da arttığının bilincindeyiz. Değerli üyelerimizden aldığımız güçle Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanlarının haklarını kazanma yönündeki mücadelemiz dün olduğu gibi bundan sonrada artarak aralıksız sürecektir.

Genel yetkili sendika olmanın mutluluğu ve haklı gururu ile bizleri GENEL YETKİ’ye taşıyan üyelerimize, işyeri temsilcilerimize, şube yöneticilerimize, ilçe başkanlarımıza kadın komisyonlarımıza, Genel Başkanımıza, Genel Merkez yönetim Kurulumuza, konfederasyonumuz Memur-Sen’e, kısacası kurulduğumuz günden itibaren emeği geçen herkese teşekkür ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

Fikret LÖKOĞLU
Sağlık-Sen Bayburt Şube Başkanı

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir