Şahap Kavcıoğlu Bayburt Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

Şahap Kavcıoğlu Bayburt Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan Milletvekilliği Genel Seçimleri için Türkiye Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Şahap Kavcıoğlu Milletvekili Aday adayı olduğunu açıkladı.

Şahap Kavcıoğlu konuşmasında;

Öncelikle bugün burada beni yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ederim. Ayrıca değerli il Başkanıma bu yoğun programının arasında desteğini benden esirgemediği için çok teşekkür ederim. Bildiğiniz gibi teşkilatlarımızın seçimleri yenilendi. İnşallah, bu yeni arkadaşlarımızın gayretleriyle iyi bir seçim süreci geçireceğiz. Önümüzdeki bir buçuk ay zarfında çalışmalarımızı daha da yoğunlaştıracağız ve Nisan ayının 7’sinden sonra da Allah’ın izniyle beraberce bu seçimi kazanacağız.

Memleketimden aday olmak istememin en önemli sebebi bu şehirle ilgili kurduğum hayallerin güçlü bir alt yapısının olmasıdır. Hayallerimi gerçeğe dönüştürmek için de, çıktığım bu yolda aday adaylığımı açıklayarak ilk adımı atmış bulunuyorum.

Bayburt’un ve Bayburt halkının hizmetin en iyisine layık olduğu bilinciyle, bugüne kadar çeşitli sivil toplum kuruluşlarının başında yer alarak memleketime hizmet vermek adına birçok faaliyette bulundum. Bu şehirle, insanlarıyla, sorunları ve ihtiyaçlarıyla hayatımın her döneminde birlik olup mücadele ettim ve etmeye devam edeceğim.

İçimizde ki memleket aşkıyla birlikte bu yetkiyi de aldıktan sonra hizmet çıtasını daha yukarılara çıkaracağız. Sorunları bildiğimiz için de bunların üstüne giderek vakit kaybetmeden çözümlerine ve uygulamalarına başlayacağız. Bundan sonra Bayburt’un ismi daha farklı konuşulacak.

Yepyeni ve daha ileri bir Bayburt için Ak Parti den aday adayı olduğumu kamuoyu ve sizlerin huzurunda açıklıyorum.

Şahap Kavcıoğlu sözlerine şöyle devam etti;

MESLEKİ KARİYERİM:

1991 yılında Esbank T.A.Ş’ de Müfettiş Yardımcısı olarak başladığım görevimi aynı bankada Müfettiş, Şube Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak sürdürdüm. 1999-2003 yılları arası çeşitli özel bankalarda çalıştıktan sonra 2003 yılında T.Halk Bankası A.Ş.’de Bölge Koordinatörü olarak göreve başladım. Aynı Bankada 2005 yılından itibaren üstlendiğim Genel Müdür Yardımcılığı görevimi halen devam ettirmekle birlikte bu süreç içerisinde, Halk Leasing A.Ş., Halk Yatırım A.Ş., Halk Faktoring A.Ş. ve Halk Emeklilik A.Ş. gibi bir çok iştirakte Yönetim Kurulu Üyesi veya Başkan Vekili olarak görev aldım.

AKADEMİK KARİYERİM:

1987 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme Bölümünden mezun oldum. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Muhasebe Enstitüsü’nü Denetim Uzmanı olarak bitirdikten sonra, 1988 yılında İngiltere’ye giderek Hasting Collega’ta İşletmecilik üzerine eğitim gördüm. 1990 yılında Türkiye’ye dönünce Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde başladığım Yüksek Lisansımı 1993 yılında, Doktoramı da 2002 yılında tamamladım. Daha sonra akademik çalışmalarımı devam ettirerek 2014 yılında da “Makro İktisat” alanında Doçent ünvanını aldım. Hem iş hayatı, hem de Akademik hayatımı birlikte devam ettirdiğim bu süre içerisinde “Ticari Bankalarda Sorunlu Kredilerin Yönetimi, Çözüm Yolları ve Takibi” ve “Enerji Sektöründe Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesi” adlı yayınlanmış iki kitabım, çok sayıda makale ve yazım bulunmaktadır.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAKİ GÖREVLERİM:

Üniversite yıllarında çeşitli kültür ve hemşeri derneklerinde çalışmalar yaptım. 1992 yılında Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü mezunlar derneğini kurarak, iki yıl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüm. 1998 yılında Anadolu Yakası Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcılığına seçildim. Yine aynı yıl Bayburt Eğitim Kültür ve Hizmet Vakfı üyesi, 2002 yılında da aynı Vakfın Yönetim Kurulu Üyesi oldum. 2005 yılında Başkanı seçildiğim Bayburt Eğitim Kültür ve Hizmet Vakfı’nın halen üç dönemdir Başkanlık görevini devam ettirmekteyim. Aynı zamanda Bayburt Üniversitesi Kalkındırma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, Galatasaray Spor Kulübü kongre üyesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Mezunlar Derneği kurucu üyesiyim.

SİYASİ KARİYERİM:

Siyasete üniversite yıllarında çeşitli kültürel faaliyetlerle ve öğrenci temsilciliğiyle başladım. Aktif olarak 2007 ve 2011 yıllarındaki genel seçimlerde AK Parti Bayburt Milletvekili aday adayı oldum. İki dönemde de yapılan teşkilat yoklamalarında başarılı olmama rağmen aday olamadım. Özellikle 2011 yılında tüm şehrin ve teşkilatın destekleri net bir şekilde hem anketlerde hem de temayül yoklamalarında tezahür etmesine rağmen adaylık nasip olmadı.

2011 yılında 527 delegenin oy kullandığı teşkilat yoklamasında, kullanılan oyların 207’sini alarak birinci oldum. Sırasıyla, ikinci olan aday 93, üçüncü olan aday ise 60 oy aldılar.

2011 yılından sonra hem sivil toplum kuruluşlarındaki, hem bürokrasideki, hem de üniversitedeki çalışmalarıma devam ettim. Bu zaman zarfında partimin başarısı için daha fazla katkı sağladığımı düşünerek, önümüzdeki dönemde de ‘’Yeni Türkiye” vizyonu ve “2023 hedefi” nin gerçekleşmesine katkıda bulunmak için aktif siyasi hayatta yer almayı ve partime daha fazla hizmet vermeyi hedefliyorum. Bu amacım doğrultusunda, 2015 yılı Genel seçimlerinde de AK parti Bayburt Milletvekili aday adaylığına müracaat etmiş bulunuyorum.

Türkiye Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı ve Bayburt Eğitim Kültür ve Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı olan Doç. Dr. Şahap Kavcıoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir