Sevgi Çiçeğinden Yıl Sonu Gösterisi

Sevgi Çiçeğinden Yıl Sonu Gösterisi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt’ta ilk özel kreş olma özelliğiyle büyük beğeni toplayan Özel Sevgi Çiçeği Kreşi öğrencileri bu yıl üçüncüsü olan Yıl Sonu etkinlik programı yaptılar.

Etkinlik programına Vali Yusuf Odabaş, Belediye Başkan Yardımcısı Nesumittin Selçuk, Bayburt Üniversitesi Rektörü Selçuk Çoşkun, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hayrettin Pala ve öğrenci velilerinin yoğun katılımıyla Kreş yöneticisi ve İl Encümen Başkanı Yusuf Elçi’nin bu sefer ev sahipliğini ve sunuculuğunu yine oğlu Taha Elçi‘nin o güzel şiir okuma ahengiyle beraber güzel bir program oldu.

Sevgi kreşi idari sorumlusu Kübra Yıldız’ın açılış konuşmasıyla başlayan program, büyük bir özen ve titizlikle hazırlanan kostümler ilgi çekiyordu. Ayrıca çocukların büyüklere taş çıkartacak birbirinden güzel gösterileri görülmeye değerdi. Gösteriler daha çok günümüz gençliğine örnek olacak İnanç, vatan, millet, adet ve töremizden oluşan temalar yer almaktadır. Sevgi Çiçeği kreşi çocukları olmak vardı. Onlar anneleri ve babaları için sunacakları gösterinin heyecan içindeydiler. Çünkü hazırladıkları oyunlarla sevgilerini gösterecekler, onların kendileri için yapmış oldukları fedakarlıkların karşılığını hazırladıkları gösterilerle sevgi çiçeği olarak onlara geri sunacaklar. Sevgi çiçeği kreşi olarak da annelerine babalarına olan desteklerini yıl boyunca onları sabahın erken saatinden tatlı uykularından kaldırıp güvenle teslim ettikleri ablalarının desteğiyle büyük bir özenle hazırlanan gösterilerini sundular. Oysa anneler ve babalar onlardan daha çok heyecanlıydılar günün yorgunluğunu eğlenceleriyle attılar, çocukluk anılarına bir sayfada eklediler. Bu gün anneler ve babalarının bu mutlu gününde gözlerinde sevinç gözyaşı, aile olma mutluluğu vardı.

Kreş sorumlu idarecisi Kübra Yıldız hazırladıkları programın öğrenci velilerimize kendi çalışmalarıyla ellerinden gelen sosyal etkinlikler çerçevesinde hem anneler gününü kutlamak hem de dayanışmayı sağlamaktır. 1-3 yaş grubu, 3-5 yaş grubu ve 5-6 yaş grubu öğrencilerin hazırlamış oldukları mini gösteriler beğeni ile izlendi. Çocuklar anne ve babalarının elini öperek hediye verdiler.