Siyer-i Nebi Yarışması Başlıyor

Siyer-i Nebi Yarışması Başlıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Peygamber efendimizin doğumunun 1444. yılı münasebetiyle Bayburt Hayırseverler İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri arasında siyer-i nebi yarışması başlıyor.

Toplam 800 öğrencinin katılacağı etkinlik nisan ayının ikinci haftasında yapılacak değerlendirme sınavıyla tamamlanacak ve ilk on öğrenci çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek.

Yarışma hakkında bilgi veren Müdür yardımcısı Adil KACIR şunları ifade etti: Bizler amaç olarak, Hz. Muhammed’in hayatının okunmasını, anlaşılmasını ve yaşanmasını hedefliyoruz. Öğrencilerimiz bu yarışma ile İslam peygamberinin doğumundan vefatına kadar, hayatını genel hatlarıyla öğrenecekler. Onun ahlakını, inanç, duygu dünyasını tanıyarak sorunlarla baş etmenin ve doğru bir hayat yaşamanın yollarını edinecekler. Hz. Muhammed’in pek çok özelliğini, yaşanabilir hayatını, heyecan verici bir tarzda tanıma fırsatı bulacaklar. Ayrıca sıkıntılarla baş etmeyi, sevinçlerinde ölçülü olmayı, paylaşmayı ve yardımlaşmayı, sevmeyi, sevilmeyi, dostluk ve kardeşliği, dengeli bir hayat yaşamanın yollarını ve daha pek çok şeyi onun rehberliğinde kazanacaklar.

HZ. MUHAMMED’İ OKU, ANLA, DÜŞÜN ve YAŞA…

Öğrencilerimizin yarışmaya karşı olumlu tutumlarını, hazır bulunuşluk düzeylerini ve motivasyonlarını artıracak çok güzel ödüller hazırladık. İlk beş öğrencimize tablet bilgisayar hediye edeceğiz. Diğer beş öğrencimize de sürpriz hediyeler hazırlıyoruz. Dereceye giren ilk on öğrencimize ayrıca kitap seti takdim edeceğiz.

Okul Müdürü Ali AKTAŞ’ın verdiği bilgiye göre, Yarışma; genel olarak okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak, halkımızın özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasına destek olmayı amaçlamaktadır. Bu yıl konusu ile de çağımızın, günümüzün en acı tecrübelere maruz kalarak uzaklaştığı “üsveyi hasene”, “biricik rol model” sevgili peygamberimizin hayatı, ahlakı ve rehberliğini toplumun tüm kesimlerine ve tüm dünyaya yeniden hatırlatmayı önemsiyoruz. O’nun hayatını okumak, anlamak, düşünmek ve yaşamak bizler için en büyük kazanım olacaktır.

İcra edeceğimiz bu etkinlikle Ortaokul Öğrencilerimizin aidiyet duygularını pekiştirerek, mesajımızı en doğru ve etkili bir şekilde muhatap kitlemize ulaştırmayı, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.s) hayatı hakkında daha hassas ve daha ayrıntılı bilgi edinmelerini sağlamayı ve örnek bir nesil yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Ödüller
1. Tablet Bilgisayar 6. Fotoğraf Makinesi
2 Tablet Bilgisayar 7. Mp4 Görüntülü Müzik Çalar
3. Tablet Bilgisayar 8. 16 gb usb Bellek
4. Tablet Bilgisayar 9. 8 gb Usb Bellek
5. Tablet Bilgisayar 10. 8 gb Usb Bellek

Tarih: 15 Nisan Çarşamba

Saat: 14:00
Sınav Öncesi Bilinmesi Gerekenler:

1- Sorular Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı “PEYGAMBERİM” kitabından çıkacaktır.

2- Yarışmaya Hayırseverler İmam Hatip Ortaokulu, Bayburt İmam Hatip Lisesi Ortaokulu öğrencileri ve diğer okulların bünyesinde eğitim gören imam hatip şubelerindeki öğrenciler katılabileceklerdir.

3-ayrıntılı bilgi için www.hayirseverler.meb.k12.tr.internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

oku

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir