Siyer Yarışması Başvuru Tarihi Uzatıldı

Siyer Yarışması Başvuru Tarihi Uzatıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Peygamber Sevdalıları Vakfı’nın her yıl düzenlediği Siyer Yarışması başvuru Tarihi uzatıldı.

4 kategoride yapılacak olan yarışmanın başvuruları 24 Ocak’a kadar uzatıldı.

“O’nu oku O’nu yaşa” temasıyla düzenlenen Siyer Yarışması ile ilgili açıklamalarda bulunan Bayburt Koordinatörü Maşallah Oruçoğlu, tüm peygamber sevdalılarını bu sınava başvurarak katkı sunmaya çağırdı. Oruçoğlu, yaptığı açıklamada, “O’nu oku O’nu yaşa’ temasıyla düzenlenen siyer yarışması tüm Türkiye de olduğu gibi Bayburt’ta da yapılmaktadır.

Hz. Peygamberin okutulup yaşatılmasını amaçladıklarını belirten Oruçoğlu, Peygamber Sevdalıları olarak bu tür etkinliklerin amaçlarından biri de bu vesileyle Peygamber Efendimizin (sav) kutlu hayatının okutulup, gönüllerde ve hayatımızda yaşatılmasıdır.” ifadelerini kullandı.

Kaybedeni Olmayan Tek Yarışma

“Bu yarışmaya kaydolan herkes şimdiden kazanmıştır” diyen Oruçoğlu, açıklamanın devamında şunları kaydetti:

“Bu yarışma, aynı zamanda Peygamber Efendimizi (sav) okuma ve yaşama yarışmasıdır. O’nun öğretilerine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu zamanda O’nu okuyup O’nu yaşamak için bir vesile kıldığımız bu yarışmaya 7’den 70’e Bayburtlu tüm hemşehrilerimizin katılmasını istiyoruz. Tek yapmaları gereken kitap temin noktalarından kitabı alıp, kitabın arkasındaki kod ile birlikte siyer sınavı. com adresinden kayıt yaptırmak.

7 Umre ve binlerce hediyenin ödül olarak verileceğini belirten Oruçoğlu, yarışmanın 2 Şubat Pazar günü saat 11:00’de Bayburt Ortaokulu’nda yapılacağını belirtti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir