Stratejik Plan Üst Kurulu Toplantısı Yapıldı

Stratejik Plan Üst Kurulu Toplantısı Yapıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda Stratejik Plan Üst Kurulu Toplantısı Yapıldı.

Kamu idarelerinin Stratejik Planlamaya ilişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ve 16.09.2013 tarihli ve 2013/26 Sayılı Stratejik Planlama Genelgesindeki hazırlık programı ile 2015/2019 Stratejik Plan hazırlama çalışmalarımız tamamlanmış bulunmaktadır.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube Müdürlüğünce hazırlanan 2015-2019 Stratejik Planı stratejik plan üst kurulu tarafından incelenerek içerik değerlendirmesi yapıldı.

Strateji Planlama Üst Kurulu, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Seydi DOĞAN’ ın başkanlığında toplandı. Toplantıda bütün üst kurul üyelerinin hazır olduğu görüldü. Toplantıda bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Seydi DOĞAN ‘’Strateji Geliştirme AR-GE Birimi tarafından bir yandan Milli Eğitim Müdürlüğü adına stratejik plan hazırlanırken, diğer yandan da hazırlanan programı dâhilinde başta ilçeler olmak üzere, bütün okul-kurumlar ziyaret edilerek, Stratejik Plan hazırlama ile ilgili rehberlik yapılmıştır. Bu kapsamda iki aşamalı rehberlik programı hazırlanmış olup, iki ilçede 7 yönetici, merkezde 42 okul-kurum ve 101 yöneticiye, stratejik plan ile ilgili rehberlik yapılmıştır. İlimiz 2015-2019 Stratejik Planı, üst kurulumuz tarafından incelenmiş ve son hali verildikten sonra Ocak ayı sonu itibariyle Bakanlık Strateji Geliştirme Başkanlığına gönderilecektir. Emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarıma gayretlerinden dolayı teşekkür ediyor, stratejik planın müdürlüğümüze ve ilimize hayırlara vesile olmasını diliyorum.’’ dedi.

Stratejik Plan, kamu kuruluşlarının geleceğe dönük planlar hazırlamaları ve bütçelerini stratejik planda öngörülen vizyon, misyon, amaç ve hedefler ile uyumlu olacak şekilde performans programlarına dayalı olarak oluşturmak gerektiği hükme bağlanmıştır.

Kamu kaynaklarının stratejik önceliklere göre dağıtılması ve bu kaynakların etkili kullanılıp kullanılmadığının izlenmesi hedeflenmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir