1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Taht Köyü’nden, Deprem Bölgesine Nakdi Yardım

Taht Köyü’nden, Deprem Bölgesine Nakdi Yardım

Bayburt Taht Köyü sakinleri depremzedeler için topladıkları 250 bin TL'yi Vali Yardımcısı Emine Dicle'ye teslim etti.

Taht Köyü’nden, Deprem Bölgesine Nakdi Yardım
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Merkeze bağlı Taht köyü muhtarlığınca başlatılan kampanya kapsamında toplanan 250 bin lira depremzedeler için kullanılmak üzere Bayburt Valiliğine teslim edildi.

Köy muhtarlığınca depremzedeler için yaklaşık bir ay önce yurt dışı ve yurt içinde yaşayan tüm köylülerin katılımıyla kampanya başlatıldı.

Almanya Stutgart Tahtlılar Birliği başta olmak üzere Ankara, İstanbul, Bayburt merkez ve köyde yaşayan vatandaşların desteğiyle toplanan 250 bin lira Muhtar Hüsamettin Kuyruk ile köylülerden Hüseyin Kuyruk tarafından Valiliğin hesabına yatırıldı.

Dekontun Vali Yardımcısı Emine Dicle’ye takdimin ardından bir  açıklama yapan Hüseyin Kuyruk, “Ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle Taht Köyümüzde depremzedeler için yardım kampanyası başlattık. Almanya Stutgart Tahtlılar Birliği, Ankara, İstanbul, Bursa, Bayburt Merkez ve Taht Köyünde ikamet eden hemşerilerimizin büyük destekleriyle bir nebzede olsa yaraların sarılabilmesi için bu kampanyayı sürdürdük. Emeği geçen tüm hemşerilerimizden Allah razı olsun. Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabır diliyoruz. Rabbim bir daha böyle felaket bir göstermesin.” diye konuştu.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
1
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir