1. Haberler
  2. Bayburt Eğitim
  3. Tasarım Beceri Merkezine Yoğun İlgi Sürüyor

Tasarım Beceri Merkezine Yoğun İlgi Sürüyor

Tasarım Beceri Merkezine Yoğun İlgi Sürüyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Bayburt’ta Bilim Yolculuğu” projesi kapsamında öğrenciler, Bayburt Tasarım Beceri Merkezini ziyaret ederek atölye çalışmalarına katılırken öğretmenlere de atölyelerde çeşitli hizmet içi kurslar veriliyor.

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından sağlanan mali destekle 2021 yılında Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üst katında açılan Bayburt Tasarım Beceri Merkezi, farklı alanlardaki 12 adet atölye ile ilimiz genelinde öğrenim gören her yaştan ve sınıf düzeyinden öğrenciyi ağırlamaya devam ediyor.

Hafta içinde Tasarım Beceri Merkezini ziyaret eden okullardan Nazlı Şentürk Kızılay Anaokulu, öğrenci ve öğretmenleriyle birlikte atölye çalışmalarına katıldı. Anaokulu öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde drama sınıfında kostümleriyle önceden hazırladıkları oyunlarını sergilediler. Daha sonra robotik kodlama sınıfında robotlarla deneme yaptılar. Zekâ oyunları sınıfında oyunlar oynayarak keyifli dakikalar yaşadılar. 4 yaş grubundaki sınıfıyla atölye çalışmalarına katılan Anaokulu Öncesi Öğretmeni Seyhan Koçak: “Önce drama sınıfında bir hikâye eşliğinde çocuklarla canlandırma yaptık. Ardından robotik kodlama sınıfında robotlarla tanıştık. Robotların nasıl işlediğini ve nasıl hareket ettiğini gözlemledik. Akıl ve zekâ oyunları sınıfında da çocuklarla oyunlar oynayarak onların yaparak yaşayarak öğrenmelerine katkı sağlamış olduk.” dedi.

Güzel Sanatlar Lisesinde öğrenim gören 9. sınıf öğrencileri ise derslerini genellikle görsel sanatlar ve müzik atölyelerinde işlediklerini belirterek Tasarım Beceri Merkezinin imkânlarından yararlandıklarını ifade ettiler.

Tasarım Beceri Merkezindeki İngilizce, drama, zekâ oyunları, müzik, robotik, kodlama, astroSTEM, model uçak ve havacılık, ahşap, görsel sanatlar ve seramik atölyelerini kullanmak isteyen okullar aşağıdaki linkten randevu oluşturabilir.

http://bayburtarge.meb.gov.tr/BTBMRandevu/btbmrs.php

Tasarım Beceri Merkezine Yoğun İlgi Sürüyor
Tasarım Beceri Merkezine Yoğun İlgi Sürüyor
Tasarım Beceri Merkezine Yoğun İlgi Sürüyor
Tasarım Beceri Merkezine Yoğun İlgi Sürüyor
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir