Telefon Dolandırıcılarına Bayburt’ta Geçit Yok!

Telefon Dolandırıcılarına Bayburt’ta Geçit Yok!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt’ta dolandırıcılara parasını kaptırmak üzere olan iki vatandaş son anda önlendi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği Ekiplerince Yapılan Çalışmalar Sonucu İki Vatandaş Toplam 14.000 TL’sini Dolandırıcılara Kaptırmak Üzereyken emniyet ekipleri tarafından son anda önlendi.

Konu ile ilgili Bayburt Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama:

İlimizde ikamet eden vatandaşlarımızın telefon dolandırıcıları tarafından son aylarda yoğun şekilde arandıklarının tespit edilmesiyle, olası dolandırıcılıkların önlenmesi için kapsamlı çalışmalar birimlerimiz ve ekiplerimizce yürütülmeye başlanmıştır.

Bu kapsamda yapılan teknik analizler doğrultusunda; 15.12.2017 tarihinde Asayiş Şube Müdürlüğümüz Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri telefon dolandırıcıları tarafından aranan ve para yatırmaya ikna edilen D.A isimli şahsın ikametine intikal etmiş; şahsın eşinin de dolandırıcılar tarafından telefonda oyalandığını tespit etmiştir. D.A isimli vatandaşımızın dolandırılmasını önlemek için para yatırma ihtimali bulanan PTT ve Banka Şubelerinin tamamına ekipler sevk edilmiş, yapılan kapsamlı çalışmalar sonrasında vatandaşımız 7000 TL. Parayı yatırmak üzereyken bulunmuş ve para yatırması engellenmiştir.

Yine aynı çalışmalar kapsamında kendisini Cumhuriyet Savcısı olarak tanıtan şahıslara 7000 TL. Parayı yatırmak üzere olan G.Ö isimli şahıs son anda PTT Müdürlüğü önünde bulunarak para yatırması engellenmiştir. Konuyla ilgili adli makamların talimatları doğrultusunda çalışmalar devam etmektir.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir