1. Haberler
  2. Bayburt Belediyesi
  3. Temizlik Seferberliği Sürüyor

Temizlik Seferberliği Sürüyor

Temizlik Seferberliği Sürüyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt’ta koronavirüs önlemleri kapsamında Bayburt Belediyesi temizlik işleri müdürlüğü ekipleri şehirde temizlik ve dezenfekte çalışmalarına devam ediyor.

Konu ile ilgili Bayburt Belediyesi tarafından yapılan açıklama şöyle:

Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid – 19 salgını dolayısıyla birçok tedbiri hayata geçirerek başarıyla uygulayan Bayburt Belediyesi bu tedbirler kapsamında gerçekleştirdiği yıkama ve dezenfeksiyon çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

Bayburt’u cadde cadde, sokak sokak tazyikli ve köpüklü su ile yıkayan Bayburt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehirde adeta temizlik seferberliği başlatmış durumda. Bu çalışmalar kapsamında faaliyetlerini yalnızca şehir merkeziyle sınırlı tutmayan ekipler mahallelerde de yıkama çalışması yapıyor.

Ekipler ayrıca bir yandan da vatandaşların sıklıkla kullandığı dolmuş duraklarını da belirli periyotlarla yıkayarak temizliyor ve dezenfekte ediyor.

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci Kovid-19 salgını başladığı andan beri toplum sağlığı için çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdüklerini belirterek “Hiçbir virüs alacağımız tedbirlerden güçlü değildir diyerek toplum sağlığı için çıktığımız bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Ekiplerimiz şehrimizi adım adım köpüklü suyla yıkayarak temizliyor ve dezenfekte ediyor. Bu çalışmalarımız ara vermeden yıkanmamış tek bir sokak kalmayana kadar devam edecek.  Vatandaşlarımız müsterih olsunlar ve evlerinde kalmaya devam etsinler biz onlar için sahadayız.” diye konuştu.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün