1. Haberler
  2. Bayburt Üniversitesi
  3. Türkiye Güreş Şampiyonası’nda 1 Altın, 3 Gümüş, 1 Bronz Madalya

Türkiye Güreş Şampiyonası’nda 1 Altın, 3 Gümüş, 1 Bronz Madalya

Üniversitelerarası Türkiye Güreş Şampiyonası’nda Bayburt Üniversitesi 1 Altın, 3 Gümüş, 1 Bronz Madalya kazandı.

Türkiye Güreş Şampiyonası’nda 1 Altın, 3 Gümüş, 1 Bronz Madalya
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üniversitelerarası Türkiye Güreş Şampiyonası’nda Bayburt Üniversitesi 1 Altın, 3 Gümüş, 1 Bronz Madalya kazandı.

Ankara Yaşar Doğu Spor salonunda 1-5 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen Üniversitelerarası Türkiye Güreş Şampiyonasının 3. günü geçilirken, Bayburt Üniversitesi sporcuları 1 Altın, 3 Gümüş ve 1 Bronz madalya ile şampiyonaya damga vurdu. Spor Bilimleri Fakültesi Araş. Gör. Talha Sert antrenörlüğünde kadınlar ve erkekler kategorisinde 3er sporcuyla mücadele eden Bayburt Üniversitesi, tüm finallerde zirve mücadelesi verdi.

Bayburt Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü adına 3 güreşçiyle yer alınan erkekler serbest stil 57 kiloda yarışan Emircan Çolak, tüm şampiyona boyunca rakiplerine toplamda yalnızca 1 puan vererek altın madalyanın sahibi oldu. 70 kiloda mücadele veren Serdar Sucu ise 2. olarak gümüş madalya kazandı. Yine Serbest stil 79 kiloda mücadele eden Kemal Bölükbaşı,  5. olma başarısı gösterdi.

Kadınlar kategorisinde mücadele eden 3 güreşçiden Semanur Kanlı, 55 kiloda 2. olarak gümüş madalyaya uzandı. 76 kiloda mücadele veren Cansu Deniz Saltık  2. olarak gümüş madalya elde ederken, Ebru Yılmaz ise 65 kiloda 3. olarak bronz madalya kazandı.

Güreş şampiyonalarında art arda gelen başarıları “Tabiri caizse güreşte sırtımız yere gelmiyor!” diyerek yorumlayan Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, “Şampiyonların Üniversitesi ekolü için çeşitlendirdiğimiz disiplinlerin her birinde üstün başarılar sergileyen akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz, artık uluslararası düzeyde ve millî takım formasıyla başarılar elde etme vizyonu için hazır. Türkiye’deki tüm şampiyonalarda artık mutlaka madalya alacağımıza dair bir hakim görüş var. Biz artık favoriler ligindeyiz. Sınırları aşmak ve başarımızı uluslararası şampiyonalarda kanıtlamak için yeni ufuklara yelken açacağız. Bu güveni veren ve tüm branşlarda layıkıyla mücadele eden sporcularımızı ve onları yetiştiren akademi paydaşlarımızı gönülden kutluyor, başarılarının devamını temenni ediyorum. Biz, madalya kazanma başarısından daha öte, madalya kazanma geleneği başarısından kıvanç duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Güreş Şampiyonası’nda 1 Altın, 3 Gümüş, 1 Bronz Madalya
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir