Ülkü Ocaklarından Çanakkale Zaferi sergisi

Ülkü Ocaklarından Çanakkale Zaferi sergisi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Ülkü Ocakları Çanakkale Zaferi’nin 100. yılına özel fotoğraf sergisi açtı.

Foto Galeri

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sergiyi Belediye Başkanı Mete Memiş, MHP Bayburt İl Başkanı Süleyman Burç, askeri personel ve emniyet mensupları da ziyaret etti.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bayburt Ülkü Ocakları İl Başkanı Muhammet Kılıç, Çanakkale Zaferi’nin bağımsızlık açısından önemine vurgu yaparak,

“Çanakkale gibi Kurtuluş savaşı da, Atatürk de unutturulmak isteniyor. Biz buna izin vermeyeceğiz. Atatürk’ü de mazimizi de unutturtmayacağız” dedi. Kılıç, şu açıklamayı yaptı: “Çanakkale de şehit olanlar bu vatanda, bu bayrak altında hür ve bağımsız bir şekilde yaşamamız için şehit oldular. Onların hiç biri askerliği bedelli yapmadı. Hepsi gönüllü bir şekilde vatanını korumak için gitti.13-14 yaşlarında olanlar dahi bir dakika düşünmeden, gözünü kırpmadan koşa koşa Çanakkale’ye gittiler. O dönemde liseler, üniversiteler mezun veremedi. Ama şuan görülüyor ki Çanakkale gibi Kurtuluş savaşı da, Atatürk de unutturulmak isteniyor. Biz buna izin vermeyeceğiz. Atatürk’ü de mazimizi de unutturtmayacağız. Milli Eğitim sisteminde değişiklik yapılarak, Atatürk, vatan ve millet sevgisi aşılanmalıdır.”

Foto Galeri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir