1. Haberler
  2. Bayburt Üniversitesi
  3. Üniversite Öğrencilerinden Kültür Ve Edebiyat Dergisi

Üniversite Öğrencilerinden Kültür Ve Edebiyat Dergisi

Üniversite Öğrencilerinden Kültür Ve Edebiyat Dergisi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Mühendislik Fakültesi öğrencileri, Mürekkep Lekesi isimli bir öğrenci dergisi çıkardı. Gençlik kültürünü edebiyatla birleştiren derginin ikinci sayısı çıktı.

Öğrencilerin bireysel çabaları ve üniversitenin desteği ile çıkan Mürekkep Lekesi dergisi, henüz oldukça yeni olmasına rağmen çok sayıda okuyucunun ilgisini çekti. Bu dergi ile kendilerini ifade etme fırsatı bulduklarını ve öğrencilere edebiyatı sevdirmek istediklerini söyleyen dergi ekibi, gelecek sayılarda içeriği daha fazla zenginleştireceklerini ve üniversite kültürünü yansıtan bir eser ortaya koyacaklarını ifade etti. Ekip ayrıca, derginin herkese açık olduğunun altını çizerek, tüm öğrenci ve akademisyenlerin yayın sürecinde yer almasını çok istediklerini belirtti.

Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun’a ilgilerinden dolayı özellikle teşekkür eden öğrenciler, üniversitenin desteğini her aşamada hissettiklerini dile getirdi.

Sürekli genişleyen dergi ekibi, Aykut Palabıyıklı, Zeynep Şahin, Adnan Hancı, Şensu Şen, Fatih Abaylı, Özge Çakır ve Muhammed Ali Atıcı’dan oluşuyor.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir