Vali Mustafa Eldivan ve Başkan Hükmü Pekmezci’nin Miraç Kandili Mesajları

Bayburt Valisi Mustafa Eldivan ve Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci Miraç Kandili dolayısıyla kandil mesajı yayınladı.

Vali Mustafa Eldivan ve Başkan Hükmü Pekmezci'nin Miraç Kandili Mesajları
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Valisi Mustafa Eldivan ve Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci Miraç Kandili dolayısıyla kandil mesajı yayınladı.

Bayburt Valisi Mustafa Eldivan Miraç Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) ihsan ve ikram dolu mucizevi bir yolculukla Cenab-ı Hakk’ın yüksek huzuruna kabul edildiği ilâhî rahmet ve lütuflarla dolu Miraç Kandili’ni idrak etmenin sevinci içindeyiz.

Birer izzet ve ikram fırsatı olan bu gece bize düşen miracın ruhu, manası, hikmeti, hakikati ve evrensel mesajları üzerinde yeniden düşünmektir. Bugün Asrın Felaketi’nin sene-i devriyesinde bu mübarek gecenin hürmetine hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Cenab-ı Allah, böyle acıları ülkemize, milletimize, devletimize ve insanlığa yaşatmasın.

Bu vesileyle Rahmet ve mağfiret kapılarının sonuna kadar açıldığı en müstesna gecelerden birisi olan Miraç Kandili’nin Bayburtlu hemşehrilerimize, ülkemize ve tüm İslam âlemine huzur ve hayırlar getirmesini diliyorum.

Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci Miraç Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

Peygamber Efendimizin Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yükseldiği Miraç Gecesi, içinde birçok hikmeti barındıran Allah’ın sonsuz kudretinin ve ayetlerinin Peygamberimize gösterildiği, mucizevî ve hikmet yüklü yolculuğu ifade etmektedir. Miraç, bütün olumsuzluklara ve zorluklara rağmen tevhit, ibadet, sabır ve istikamet üzere sebat ederek inandığı gibi yaşayanların asla yalnız ve yardımsız kalmayacağını gösteren ilahî bir armağandır.

Peygamberimizin şahsında tecelli eden Miracın tüm müminler nezdindeki karşılığı namazdır. Zira Miraç mucizesinin en önemli sonuçlarından biri olan günde beş vakit namaz, ruhumuzu daraltan dünyevî arzulardan arınarak ulvî duygulara yükselmenin yegâne yoludur. Miraç Gecesi vesilesi ile Rabbimize olan imanımızı, Peygamberimiz (sav)’e olan sadakatimizi, namaza olan muhabbetimizi daha da pekiştirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm vatandaşlarımızın ve Türk İslam âleminin mübarek Miraç Kandili’ni en kalbi duygularımla tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.