1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Vali Pehlivan 23 Nisan’da Koltuğunu Çocuklara Devretti

Vali Pehlivan 23 Nisan’da Koltuğunu Çocuklara Devretti

Vali Pehlivan 23 Nisan’da Koltuğunu Çocuklara Devretti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Ali Hamza Pehlivan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle makam koltuğunu çocuklara devretti.

Evde özel eğitim öğrencisi Nurbanu Turan ile Bayburt İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Zeynep Yıldırım’ı misafir eden Vali Pehlivan, Turan ve Yıldırım ile güzel bir sohbet gerçekleştirdi. Vali Pehlivan 23 Nisan vesilesiyle koltuğunu devrettiği Turan ve Yıldırım’ı makamında ağırlamaktan şeref duyduğunu söyledi. Vali Pehlivan’ın, “Vali” olarak hislerini sorduğu Turan, “Çok mutluyum. Beni Bayburt Valisi olarak takdim ettiğiniz için size çok teşekkür ederim. Bir de dua da bulunmak istiyorum. Allah’ım sizi hiç bunaltmasın inşallah.” ifadelerini kullandı.

Vali Pehlivan’dan özel röportaj isteğinde bulunan Turan’ın, kameraların kayıtta olup olmadığını sorması gülüşmelere neden oldu. Turan’ın “Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Mutlu musunuz? Heyecanlı mısınız? Soruları üzerine Vali Pehlivan şunları söyledi: “Çok mutluyuz, çok heyecanlıyız. Çünkü çocuklar adeta dünyanın çiçekleri. Çocuklar olmasa dünyanın hiçbir anlamı yok. O yüzden bu bayramın siz sevgili çocuklara armağan edilmiş olması hepimizi çok mutlu ediyor. Bir mutluluğumuz da tabiki bugün Türkiye Büyük Millet Meclis’imizi açılış yıldönümü olması. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Meclis açıldı, kurtuluş savaşın kazanıldı ve Cumhuriyetimiz ilan edildi. Dolayısıyla bugün iki gururu birlikte yaşıyoruz.”

Vali Pehlivan’ın ziyareti vesilesiyle teşekkür ettiği Turan, “Vali olarak tek amacım insanları mutlu etmektir.” dedi. Turan ziyareti sırasında İstiklal Marşı’nı okuyarak Bayburt’a armağan ettiğini dile getirdi.

Vali Pehlivan’ın ileride hangi mesleği yapmak istediğini sorduğu Turan, “Tek hedefim profesör olmak. Bana dua etmenizi de istiyorum. Hepinizi çok seviyorum.” diye konuştu.

Valilik makamını paylaşan bir diğer öğrenci Zeynep Yıldırım ise Bayburt’un göç sorununa çözüm bulmayı hedeflediğini dile getirdi.

Ziyaretleri vesilesiyle Turan ve Yıldırım’a teşekkür eden Vali Pehlivan, “Bugün vesilesiyle hem çocuklarımızın hem de bütün milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Bugün anlamlı bir gün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılışının 98’inci yıl dönümü ve aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza bayram olarak hediye edilmiş bir gün. Gelenek olduğu üzere valilik makamını kısa bir süreliğine de olsa böylesine sevgi ve samimiyet dolu, zeki, pırıl pırıl iki evladımıza devretmiş olmaktan mutlu oldum. Onların böylesi güzel fikirlerini, çocuk saflığıyla sevgi ve hoşgörü ile dünyaya bakışlarını yansıtmalarından dolayı ayrıca mutlu oldum. Hem bugünümüz hem yarınlarımız sizinle çok daha kıymetli ve anlamlı. İyi ki varsınız… Sizlere çok güveniyoruz. Biz bayrağı bir noktaya kadar getirip devrettiğimizde inşallah sizler de elinizden geleni en iyi şekilde yaparak ülkemizi mutlu ve güçlü yarınlara taşıyacaksınız. Sizleri seviyoruz. Bu vesileyle biz bugün ülkemizde çok özgür bir şekilde bayramımızı kutlarken zor durumda olan dünya çocuklarına da hep birlikte dualarımızı gönderiyoruz. İnşallah o çocuklar da bu zulüm ve eziyetlerden kurtularak çocuk olmanın güzelliğini yaşayacakları günlere kavuşurlar. Tekrar sizlere çok teşekkür ediyorum. Bayramınızı tebrik ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Vali Pehlivan öğrencilere çeşitli hediyeler vermesinin ardından Turan’ı makam aracına alarak 23 Nisan gösterilerinin yapılacağı alana geçti.

Nurbanu Turan ile Zeynep Yıldırım’a ziyareti sırasında İl Milli Eğitim Müdürü Soner Can ve öğretmenler eşlik etti.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir