Yöneticilik Formasyon Kazandırma Kursu Başladı

Yöneticilik Formasyon Kazandırma Kursu Başladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt İl Milli Eğitim Müdürlüğünce okul yöneticilerine yönelik düzenlenen “Yöneticilik Formasyon Kazandırma Kursu” başladı.

İlimizdeki okullara yeni görevlendirilen ve halen okul müdürlüğü görevini sürdüren yöneticilere yönelik Milli Eğitim Bakanlığının ilgili yönetmeliği doğrultusunda “Yöneticilik Formasyon Kazandırma Kursu” Bayburt Öğretmenevinde düzenlenen açılış programıyla başladı.

Açılış programına Bayburt Valisi Yusuf ODABAŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi DOĞAN, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve eğitimi alacak olan okul müdürleri katıldı.

Programın başlangıcında Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şube Müdürü Ahmet TUNCAY katılımcılara ve kursiyerlere kurs programı ve kurs içeriğiyle ilgili teknik bilgiler verdi.

Ardından söz alan Milli Eğitim Müdürü Seydi DOĞAN, yeni görevlendirilen yöneticileri tebrik ederek sözlerine başladı. Bu kursun yeni atanan yöneticilerin eksiklerinin tamamlanması amacı taşıdığı kadar hali hazırda görevde bulunanlar için de bildiklerini gözden geçirme ve yeniliklerden haberdar olarak bilgilerini güncelleme fırsatı olduğuna dikkat çekti.

Programın açılış konuşmasını yapan Bayburt Valisi Yusuf ODABAŞ, yöneticilerin alanlarıyla ilgili bilgilerinin sürekli güncel olmasının önemine işaret etti. Yöneticilerin görevlerini yerine getirirken her zaman adalet duygusuyla hareket etmeleri gerektiğini belirten Vali ODABAŞ, hakka riayetin her işte temel öncelik olarak ele alınmasının yöneticiler için vazgeçilmez bir ilke olduğunu belirtti.

Kurs süresince katılımcılara okul kültürü ve örgütsel davranış, eğitimde kalite yönetimi, öğretim liderliği, fiziki ve finansal kaynakların yönetimi, takım çalışması ve problem çözme teknikleri gibi birçok farklı konuda Bayburt Üniversitesinden öğretim görevlileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden şube müdürleri ve Rehberlik Araştırma Merkezinden alanla ilgili uzmanlar tarafından ayrıntılı bilgiler verilecektir.

26 Ocak 2015 tarihinde başlayan kurs 7 Şubat 2015 ( Cumartesi ) tarihine kadar devam edecek olup kapanış günü 8.30-12.00 saatleri arası Şair Zihni Kültür Merkezi Konferans Salonunda Bayburt üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmettin TOZLU tarafından ilimizdeki okul müdürleri ve okul idarecilerine yönelik “ Okul Yöneticiliği” adlı bir konferans düzenlenecektir. Aynı gün öğleden sonra yapılacak değerlendirme sınavının ardından başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verilecektir.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir