1. Haberler
  2. Asayiş
  3. Yozgat’ta kadınlara KADES tanıtıldı

Yozgat’ta kadınlara KADES tanıtıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Polis Eşleri Derneği tarafından hazırlanan kadınların acil durumlarda kullanabileceği mobil uygulama olan Kadın Acil Destek İhbar Hattı (KADES) tanıtıldı.

Yozgat genelinde 4 farklı noktada tanıtımı yapılan KADES uygulaması Cumhuriyet Meydanında bürokrat eşleri ve emniyet ekiplerince vatandaşlara tanıtıldı. Ekipler Lise Caddesi’nde kadınlara bilgi vererek telefonlarına uygulamayı indirmelerini sağladı.
Uygulamayı indiren kadınlar, ilk denemelerinde kısa bir süre sonra polisleri karşısında buldu. Yozgat Polis Eşleri Derneği Başkanı Özlem Esertürk, uygulamanın valilik, belediye, Cumhuriyet Meydanı ve otobüs terminali olmak üzere 4 noktada 17 kadın polisi tarafından kadınlara tanıtımının yapılacağını ve akıllı telefonlara uygulamanın indirilebileceğini söyledi.
KADES’in sadece kadınlara yönelik hazırlanan bir uygulama olduğunu anlatan Esertürk, “Bu uygulama özellikle tehlike anında, şiddet görme ihtimali olan veya şiddet görmüş kadın ve çocukları için geliştirilmiş bir projedir. Proje, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun öncülüğünde Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde geliştirilmiş projedir. KADES, şiddet gören veya tehlikede olan kadınlarımıza en hızlı şekilde kolluk kuvvetlerinin desteğidir” dedi.
 Yozgat Valisi Ziya Polat’ın eşi Pınar Filiz Polat ise, KADES uygulaması ile kadınların kendilerini daha güvende hissedeceğini söyledi. Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin eşi Nagihan Köse de, hazırlanan uygulamayla birlikte her türlü şiddetin sona bulmasını diledi.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir