21 Şubat Kurtuluş Boks Gecesi Heyecan Dolu Maçlara Sahne Oldu

21 Şubat Kurtuluş Boks Gecesi Heyecan Dolu Maçlara Sahne Oldu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 106. Yıl Dönümü dolayısıyla Bayburt Belediyesi ve Tuğra Boks Spor Kulübü tarafından düzenlenen 21 Şubat Kurtuluş Bayburt Boks Gecesi, heyecan dolu maçlara sahne oldu.

Bayburt, Erzurum, Sakarya, Trabzon, Konya, Kars, Ankara, Gürcistan ve Almanya’dan gelen boksörler Kurtuluşun 106. yılı için ringe çıktı.

Gecede önce Bayburt Halk Oyunları ekibi muhteşem bir gösteri sundu. Ardından açılış müsabakaları gerçekleşti.

Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, açılışta yaptığı konuşmada, “Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen bu boks turnuvasına katılan tüm sporculara başarılar diliyorum. Aramızda çok sayıda sporcumuz var. Çeşitli illerden ve komşumuz Gürcistan’dan gelen sporcularımız da var. Bu organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bayburt’ta boks yıllardan beri büyük bir ihtişamla, içten ve samimi olarak yapılıyor. Milli takımı dolduran ve orada başarılı bir şekilde devam eden nice gençlerimiz var. Sporcularımız ahlak kuralları içerisinde Bayburt’a yakışır şekilde mücadele ettikleri için bizler de mutluyuz. Bu turnuvaya katılan tüm sporculara Bayburtlular adına teşekkür ediyorum” dedi.

Dünya ve Avrupa Şampiyonu milli sporcu Selçuk Aydın ise “Bizler de bu yollardan geçtik, çok küçük yaşta spora başladık. Gençlerimizin bu akşamki heyecanına ortak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hükmü Başkanım teveccüh gösterdi, bu programın hazırlanmasında önemli katkılarda bulundu” dedi.

Gündüz ve akşam olmak üzere iki seans halinde yapılan turnuvada minikler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde 33 maç gerçekleşti.

Yıldızlar kategorisinde Ali Koz, Fetullah Kaçar, Berat Akduman, Cengizhan Akçimen, Doğuş Satıh, Zekeriya Akarsu, Mahmut Emir Temel, Mehmet Enes Şanlı ve Hüseyin Can Aksoy galip geldi. Erdoğan Pamuk ve Mustafa Tuncer müsabakası ise beraberlikle sonuçlandı.

Gençler kategorisinde ise Alperen Engin, Aytaç Sepetçi, Muhammed Gemici, Evdineli Bulut, Baran Kırmacı ve Mert Özkök galip geldi.

Programa Bayburt Milletvekili Prof. Dr. Orhan Ateş, Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Başkan Yardımcısı Süreyya Türkmenli, Boks Federasyonu Başkan Adayı ve Dünya, Avrupa Şampiyonu Milli Boksör Selçuk Aydın ile vatandaşlar katıldı.

21 Şubat Kurtuluş Boks Gecesi Heyecan Dolu Maçlara Sahne Oldu
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün