Bayburt Üniversitesi Kurtuluşun 106. Yılını Türkülerle Kutladı

Bayburt Üniversitesi Kurtuluşun 106. Yılını Türkülerle Kutladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü coşkuyla kutlanırken, Bayburt Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi tarafından anlamlı bir etkinliğe imza atıldı. “Kahramanlık” temalı Bayburt Türküleri Türk Halk Müziği Konseri ve fotoğraf sergisi ile şanlı kurtuluş coşkusu bir kat daha arttı.

Fotoğraf Sergisi ile Tarihe Yolculuk

Etkinlik, Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü ve Resim Bölümü işbirliğiyle düzenlenen Kurtuluş Sergisi ile başladı. Bayburt’un işgal yıllarına, Kop Müdafaasına ve kurtuluş sonrası döneme ait fotoğraflar, katılımcıları adeta tarihe bir yolculuğa çıkardı.

Türkülerle Coşku Doruk Noktasına Çıktı

Serginin ardından başlayan konserde ise Bayburt yöresine ait 14 kahramanlık temalı türkü seslendirildi. Müzik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Zafer Eren’in şefliğindeki koronun ve orkestrada yer alan öğrenci ve akademisyenlerin performansı büyük alkış topladı. Duygusal anların da yaşandığı konserde, türkülere eşlik eden konukların coşkusu salonu doldurdu.

Vali Eldivan’dan Teşekkür Plaketi

Konsere Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, İl Emniyet Müdürü Nihat Uzun, Rektör Yardımcıları, Dekanlar, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, akademisyenler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Konser sonunda Vali Eldivan, Rektör Türkmen ve İl Emniyet Müdürü Uzun tarafından Şef Dr. Öğr. Üyesi Zafer Eren’e ve koroyu temsilen öğrenci ve akademisyenlere plaket, çiçek ve teşekkür belgeleri takdim edildi.

Etkinlik, Bayburt’un kurtuluşunun 106. yıl dönümüne yakışır bir şekilde coşku ve gururla kutlandı.

Bayburt Üniversitesi Kurtuluşun 106. Yılını Türkülerle Kutladı
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün