Ak Partili Kadınlar Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

Ak Partili Kadınlar Dünya Kadınlar Gününü Kutladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Ak Partili Kadınlar Yazılı Basın Açıklması yaptı.

Kadınlar olarak bir kez daha ’’8 Mart Dünya Kadınlar Günün’’ de her alanda eşitlik istediğimiz, daha mutlu ve güvenli hayatlar özlediğimizi dile getiriyoruz.

Tüm dünya olduğu gibi Türkiye’de de kadınlarımız; kimi zorluklar yaşıyor, fırsat eşitsizlikleri ve ayrımcılıkla karşı karşıya kalabiliyor. Bu sorunların aşılması için biz kadınlar hep birlikte ortak bir duruş geliştirmeli ve birbirimizin hakkına hukukuna özgürlüklerine sahip çıkmalıyız.

Biz kadınların en büyük arzusu, huzurlu, kardeşliğin ve dostluğun hâkim olduğu bir ülkede hatta dünyada yaşamaktır. 4 milyonu aşan üye sayısı ile Dünyanın en büyük kadın sivil toplum örgütlerinin başında gelen AK Parti Kadın Kolları; istediğimiz şartların oluşmasında en büyük sorumluluk ve görevin kendisine düştüğünün bilincinde hareket etmektedir.

Girdiği her seçimde milletimizin teveccühü ile zafer kazanan AK Parti kadroları; iktidarı boyunca, kadın-erkek fırsat eşitliği, kadın haklarının koruması kadına karşı şiddetin önlenmesi ve kadınların istihdamıyla ilgili çok önemli yasal düzenlemeler yaptı. Aile içi şiddetin, kadınlara ve çocuklara yönelik şiddetin cinayetlerin ülkemizin gündeminden tamamen çıkması birinci önceliğimiz oldu.

Genç kızlarımızın okumasının önünde engel teşkil eden yasakçı zihniyetle mücadele etti.

Okullarımızda kamu dairelerimizde ve TBMM’sinde artık kadınlarımız tercihlerinden ötürü ayrımcılığa maruz kalmıyor. Eğitim imkânlarını artırarak, ekonomik yaşamdaki konumlarımızı güçlendirerek, siyasette aktif katılım sağlayarak ve kadına yönelik şiddeti engelleyerek; adalet ve eş değerliği sağlayarak toplumsal mutluluğu yakalayacağımıza inanıyoruz.

Bilim, Siyaset, eğitim, kültür sanat, spor ve iş dünyasında büyük başarılara imza atmış, ülkemizde ve yurtdışında adından saygıyla söz edilen kadınlarımızla hepimiz gurur duyuyoruz.

Geçmişimizde rolü büyük olan kadınlarımızın, sevgiyi yüceltip, adaleti esas alarak ülkemizin geleceğinde damga vuracağına tüm kalbimle inanıyor; 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir