Altmış Kursiyer Sertifikalarını Aldı

Altmış Kursiyer Sertifikalarını Aldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası tarafından “Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM)” Beceri’10 projesi kapsamında hayata geçirilen argon kaynakçılığı kursunu bitiren 60 kursiyere sertifika töreni düzenlendi.

Foto Galeri

Şair Zihni Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene; Vali Yusuf Odabaş, Belediye Başkanı Mete Memiş, SOCAR Türkiye Başkanı Kenan Yavuz, TANAP Genel Müdürü Dr. Saltuk Düzyol, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak, AK Parti Bayburt Milletvekili adayı Naci Ağbal, davetliler, kursiyerler ve aileleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na hem üniversitesinin kurulu aşamasında hem de polis okuluna verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Yumak, oda faaliyetlerine de değindiği konuşmasında, TANAP Projesi kapsamında Bayburt’ta açılan argon kaynakçılığı kursunun açılmasında büyük emeği olan SOCAR Türkiye Başkanı Kenan Yavuz’a, TANAP Genel Müdürü Dr. Saltuk Düzyol’a ve Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Gökhan Önder Karaoğlu’na teşekkür etti.

YAVUZ: “GÖÇ ÇILGINLIĞINA SON VERMEK ZORUNDAYIZ”

Programda bir konuşma yapan SOCAR Türkiye Başkanı Kenan Yavuz ise, “Bu adım atılan meslek yüksek nitelik gerektiren fedakar bir çalışma yüksek bir eğiti ve beceri gerektiren meslek ve bugünden yarına da kolay elde edilebilen bir beceri değil. Dolayısıyla kursiyerlerimizin adım attıkları dünyanın zorluğunu öncelikli bilmeleri gerekir. Ben kursun oluşumunda verdiği desteklerden dolayı TANAP Genel Müdürü Dr. Saltuk Düzyol’a ve katkı yapan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye’nin altyapı devrimini gerçekleştirdiğini belirten Yavuz, “Bu altyapı devrimini üretim devrimiyle buluşturmak zorundayız. Anadolu’nun bütün yaşam merkezlerini bulundukları yerde istihdamı sağlayacak projelerle donatmak zorundayız. Anadolu’dan büyükşehirlere göç etme çılgınlığına son vermek zorundayız. Yerinde istihdamı önemsiyoruz. Bu projede buna ön ayak olacak bir projedir” şeklinde konuştu.

HİSARCIKLIOĞLU: “DEDEM KORKUT’UN TORUNLARINA SELAM OLSUN”

‘Mert ve dürüst insanların şehri, Dedem Korkut’un torunlarına selam olsun’ diyerek konuşmasına başlayan TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, “Bugün 3 Mayıs Türkçülük Günü, ben hepinizin bu bayramınızı da kutluyorum” dedi. “Bayburt’u Necati Alp’ten dinledim” Konuşmasında, Bayburt’u Gümüşhane eski Milletvekili Necati Alp sayesinde tanıdığını anlatan Hisarcıklıoğlu, Bayburtlu çok arkadaşı olduğunu ama birinin ayrı yeri olduğunu söyledi. Hisarcıklıoğlu, “Bana Bayburtlu’yu en iyi anlatan, tanıtan benim ortağım Kamil Alp’tir. Kamil Alp’in babası da Necati Alp. Allah makamını cennet ettin. 1950 yılında Bayburt’ta Belediye Başkanlığı yapmış. Hep Bayburtluyu, Bayburt insanını hep ondan dinledim ben. Sohbetini de dinlemek çok hoşuma gider. Dürüstlük abidesi ve bir İstanbul beyefendisi. Namusuyla, dürüstlüğüyle, yemesi, içmesi, nezaketiyle müthiş bir insandır. Bana Bayburt’u tanıştıran o olmuştur. Allah makamını cennet eylesin. Daha sonra Bayburtluları da tanıdıkça hepsinin birbirine benzediğini gördüm” diye konuştu.

“PARANIN İKİ PATRONUNU ALMIŞSINIZ”

Bayburt’un müthiş bir insan kaynağı deposu olduğunu söyleyen ve Kenan Yavuz ve Naci Ağbal’dan övgüyle bahseden Hisarcıklıoğlu, “Burada iki tane kardeşimiz, dostumuz var. İkisiyle de biz gurur duyuyoruz. Ben Kenan beyin yarısı kadar bulup Kayseri’ye götürsem başımın üstünden indirmem haberiniz olsun. Şuanda Türkiye’nin en büyük yatırımını yapıyor. 20 milyar dolar Türkiye’ye yatırım olarak kazandıran şirketin en tepesindeki insan. Kendisi de Bayburt aşığıdır. Kendisine Bayburtlu’yu hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. Şimdi Kayserililer parayı sever ya paradan anlatacağım ben bu işi. İkinci para babası da Naci Ağbal hemşeriniz. Eline yılda 180 milyar dolar geçen adam haberiniz olsun. Kimin elinde bu paralar Bayburtlu’nun elinde. Size nazar filan değer, hepiniz kendi kendinize maşallah diyin. Paranın iki patronunu almışsınız, ikisi de Bayburt aşığı. Daha ne istiyorsunuz siz” diye konuştu.

Türkiye’nin ekonomik verilerine de değinerek, UMEM projelerinin öneminden bahseden Hisarcıklıoğlu, Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak’ın Bayburt’un sorunları ile dertlenen biri olduğunu belirterek, Bayburt’a yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür etti. Programda bir konuşmada Maliye eski Müsteşarı ve AK Parti Bayburt Milletvekili adayı Naci Ağbal yaptı. Ağbal, kendisine söylediği sözlerden dolayı Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ederek, projenin Bayburt için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Proje hakkında düşüncelerini dile getiren vali Yusuf Odabaş;

“ilimiz ziyaret ederek burada açıklamalarda bulunan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanına ve diğer davetlilere teşekkür etmek istiyorum. Ülke ekonomisi konusunda bizlere gerekli açıklamaları yaptılar. Ülkemiz bir değişim süreci içerisinden geçiyor, sunuda izlediğimiz gibi her zaman önemli olan enerji sektörü artık daha da önemli olmaya başladı.

Ülkemiz bu sektörün merkezi haline geldi, tabii ki bu sektörün merkezi haline gelebilmesi için önce istikrarlı hükümetlere ihtiyaç vardı. Tecrübeli bir idareci olarak, biliyorum ki; istikrarlı olmayan hükümetlerde yatırımda olmaz, kalkınmada olmaz ve ülkenin gelişmesi de olmaz. Görüyoruz ki, en önemli sektörde zarar eden bir sektör özelleştirilerek en büyük yatırımı ülkemize getirmiş. Ayrıca kardeş ülkemiz olan Azerbaycan ile ekonomik birlikteliği sağlayarak ülkenin kalkınmasına birlikte yardımcı olmuşlar.

Ülkemiz her ne kadar enerjiden kıt olsa bile kardeş ülkelerin enerjileriyle birleşerek ülkemiz en önemli sektör olan enerjinin merkezi haline gelmiştir. Tabi bu yatırımların yapılabilmesi için TOBB başkanı Hisarcıklıoğlu’nun bildirdiği gibi sevgiye, kardeşliğe ve beraberliğe ihtiyaç var. Emin olmanızı istiyorum ki, biz önce Bayburt’ta ve sonrada ülkemizde birlik ve beraberliği sağlayacağız. Dış düşmanlarımız iç düşmanlarımız bunu istemese bile bu birlik ve beraberliği sağlamak zorundayız. Bu beraberlik sevgiyle olur, birbirimize sevgiyi kıskanmamakla olur, Peygamber efendimiz şöyle buyuruyor. “İman etmedikçe Cennete giremezsiniz, Birbirinizi sevmedikçe gerçekten iman etmiş olmazsınız” Müslümanlar birbirinizi sevin demiyor, yaşadığımız ortamda birbirimizi sevmek zorundayız.

Başkanım bu konuyu çok iyi değerlendirdi ve anlattı, bu günkü toplantıya bu günkü toplantının neticesinde sertifika almış olan gençlerimize Bayburtlu vatandaşlarımıza bundan böyle hayatları boyunca başarılarının devamını diliyorum. Bu tür projeler bundan böyle devam edecek ve bu yatırımlarda emeği olacak ara elemanı yetiştirecek bu tür kursları devam ettirerek bu yatırımların yapılmasına da Bayburt’un bir gayreti olacaktır inşallah.

Tabi burada en büyük desteği en büyük gayreti gösteren SOCAR Başkanı değerli hemşerimiz Sayın Kenan Yavuz beye, TANAP Genel Müdürü Dr. Selçuk Düzyol’a ve TOBB Başkanı Sayın M.Rıfat Hicarcıklıoğlu’na Bayburt’a yapmış olduğu bu yatırım desteğinden dolayı her birine ayrı ayrı teşekkür ediyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”diyerek konuşmasını tamamladıktan sonra; TANAP Argon Kaynakçılığı kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlerin sertifikalarının takdimi ve plaket töreni ile program sona erdi.

Foto Galeri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir