Asırlık Türkü Çanakkale Oyunu Sergilendi

Asırlık Türkü Çanakkale Oyunu Sergilendi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Üniversitesi Tiyatro Ekibi tarafından yaklaşan 18 Mart Çanakkale haftası etkinlikleri kapsamında ‘Asırlık Türkü Çanakkale’ isimli bir perdelik tiyatro gösterisi sahnelendi.

Bayburt Üniversitesi Yeni Kampüs alanındaki konferans salonunda sahnelenen oyuna Sağlık Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanı Nazmi Karabulut, SKS Şube Müdürü Gökhan Köseoğlu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Murat Hayati Köse’nin yönettiği oyunda Elif Karaaslan, Mehmet Sargün, Abdurahman Köse, Naci Ahıskalıoğlu, Alperen Anık, Gökhan Karaca, Polat Yerlikaya, Yunus Emre ve Miraç Mesutoğlu rol alıyor. Oyunu sahne amirliğini Gülsüm Damar ve Emine Güneş yapıyor. Rejide ise Recep Özdemir, Enise Caner ve Dönsel Köksal yer alıyor.

Duygusal sahnelerin kahramanlık sahneleriyle iç içe geçtiği oyun, seyredenler tarafından büyük beğeni topladı. Uzun süredir çalışmaları devam eden oyun dakikalarca ayakta alkışlandı. Büyük ilgi gören ‘Asırlık Türkü Çanakkale’ oyunu 13 Mart 2015’te Kilis’te sahnelenecek. 15 Mart 2015’te ise Şair Zihni Kültür Merkezi’nde Bayburt halkı için yeniden canlandırılacak.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir