1. Haberler
  2. Bayburt Belediyesi
  3. Bakan Vedat Bilgin, Yöresel Ürünler ve Turşu Fabrikasını Gezdi

Bakan Vedat Bilgin, Yöresel Ürünler ve Turşu Fabrikasını Gezdi

Bakan Vedat Bilgin, Yöresel Ürünler ve Turşu Fabrikasını Gezdi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir dizi ziyarette bulunmak üzere Bayburt’ta bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin kısa bir süre önce açılışı gerçekleştirilen Bayburt Belediyesi Yöresel Ürünler ve Turşu Fabrikası’nı gezdi.

Fabrikada yapılan çalışmaları Bakan Bilgin’e anlatan Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci üretim aşamalarının el değmeden hijyenik bir biçimde gerçekleştirildiğini ifade ederek ürün çeşitleri hakkında bilgi verdi.

Fabrikadaki çalışmaları ve ürünleri inceleyen Bakan Bilgin, turşu suyu ve üretilen turşulardan tadarak, istihdama yönelik yapılan çalışmaları takdirle karşıladığını belirtti. Ürünleri oldukça beğendiğini ifade eden Bakan Bilgin fabrikanın Bayburt için önemli bir yatırım olduğunu söyledi.

Fabrika gezisinin ardından Başkan Hükmü Pekmezci Bakan Bilgin’e tesiste üretilen ürünlerden oluşan çeşitli hediyeler takdim etti.

Bakan Vedat Bilgin, daha sonra yakın zamanda açılacak olan Bayburt Belediyesi’nin istihdama yönelik bir diğer yatırımı olan Et Entegre Tesisini gezerek Başkan Pekmezci’den bilgi aldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin’ e ziyarette Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Milletvekili Fetani Battal, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci,  Ak Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat, Arpalı Belediye Başkanı Abdurrahman Polattimur ve fabrika teknik personeli eşlik etti.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
1
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir