Başak Burcu

23 Ağustos / 22 Eylül

  • Mottosu: Planları uyguladığımda başarılıyımdır.
  • Yönetici Gezegeni: Merkür
  • Elementi: Toprak
  • PAYLAŞ

Başak Burcu

Astroloji Burç Yorumları, Başak Burcu, Koç Burcu, Boğa Burcu, İkizler Burcu, Yengeç Burcu, Aslan Burcu, Terazi Burcu, Akrep Burcu, Yay Burcu, Oğlak Burcu, Kova Burcu, Balık Burcu, Günlük, Haftalık, Yıllık, Aylık ve Yıllık Burç Yorumları.

Başak burçları, bilgiye aç kimselerdir. Zekalarını, bilgi edinmede ve öğrenmede kendilerine hizmet eden bir yardımcı gibi görürler. Bu burcun insanları, oldukça çalışkan, azimli ve pratiktir. Gücen duydukları ve kullanılmadıklarını düşündükleri her durumda yardımcı olmayı severler.

Başak burçları, bilgiye aç kimselerdir. Zekalarını, bilgi edinmede ve öğrenmede kendilerine hizmet eden bir yardımcı gibi görürler. Bu burcun insanları, oldukça çalışkan, azimli ve pratiktir. Gücen duydukları ve kullanılmadıklarını düşündükleri her durumda yardımcı olmayı severler. Hayat boyunca dinlenmeyi düşünmeden çalışabilirler. Ayrıntıcıdırlar. Bu da onları, ayrıntılar arasında çok zaman kaybetmeye sevk eder. Gelişi güzel çalışmak hiç onların tarzı değildir. İnsanların kendilerinin, maddi manevi kullanmasına izin vermezler. Tutumludurlar bu bazen çizgiyi aşıp cimri olmaya kadar gidebilir. Samimi olmayı sevmezler ve insanlarla hep bir adım mesafelidirler. Bu da onların soğuk ve uzak görünmesine neden olabilir.

Başak burcu kadını

İlginç bir yapıları vardır. Evliliğe her zaman mesafeli ve ön yargılıdırlar. Seçicidirler. Kendilerine yaklaşmaya çalışan herkesi önce eleştirirler. Bu nedenle de kendilerinden uzak tutarlar. Evliliği en zor düşünen burçlardan biridir ve ilişkide bencildirler. Bir gün evlendiklerinde de evliliklerinde mantık ve saygı ön plandadır. Mükemmeliyetçidirler. Bu yüzden çocuklarını iyi yetiştirmek için çok gayret ederler ve bu konuda ellerinden geleni yaparlar. Evlendiklerinde ayrılmayı hiç düşünmezler.

Bu onlara göre bir eksidir. Hem çocuk yetiştirmek hem sosyal çevre hem de evliliği başarılı bir şekilde yürütebilirler. Çocuklarının, saygılı, efendi, terbiye ve söz dinleyen çocuklar olmasına çalışırlar. Bu da onlara, ebeveyn ve çocuk ilişkisinde saygıyı kazandırır. Sade zevklere sahiptirler. Klasikçidirler. Hedeflerini iyi bir şekilde belirlerler. Başarı için azimli ve engel tanımazlar. Tarafsız görünmeyi severler fakat içten içe taraf tutarlar. Tutkuludurlar. Kin beslemezler. Duyguları ve mantığı arasında örnek bir denge kurar ve yürütürler. Çok sevdikleri kişilere karşı tavizkar olabilirler. Eleştirilmekten hoşlanmazlar.

Başak burcu erkeği

Hayata yalın ve sade bir şekilde bakan, samimi, doğal insanlardır. Bir başak burcu erkeği ile yaşamak zordur. Disiplin duyguları fazlaca geliştiği için, eşlerinin veya ailesinin hayatını bu yönde etkilerler. Sorgulamayı severler. Titizdirler. Hayatta amacı olan ve hedefleri olan insanlarla zaman harcamak isterler. Diğerleri onlara fuzuli gelir. Evlendiklerinde iyi bir aile babası olurlar fakat bir başak erkeği yine de evlenmeyi oldukça geciktirebilir. Bazılarının adı müzmin bekar olarak anılır.

İlişkide zordurlar. Sürekli denetler ve sorgularlar. Bu yüzden problem yaşayabilirler. Baba olduklarında, daha önceden bu duyguyu tatmadıklarına pişman olurlar. Onlarda başak kadını gibi çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmenin yollarını arar ve bu konuda ellerinden geleni yaparlar. Hata yapmaktan hoşlanmadıkları için ihtiyatlı davranırlar. Onlar da tıpkı başak kadını gibi mükemmeliyetçidir ve bu uğurda her türlü olanağı kullanırlar. Hayalleri gerçeğe yakındır. Hayalperest değildirler. Hayata kendi çerçevelerinden bakmayı severler. Sabit düşünebilirler ve bu konuda ısrarcı davranabilirler. Bu da onları zaman zaman sıkıntıya sokabilir.