Kova Burcu

22 Ocak / 19 Şubat

  • Mottosu: Özgür olmayı biliyorum.
  • Yönetici Gezegeni: Uranüs
  • Elementi: Uranüs
  • PAYLAŞ

Kova Burcu

Astroloji Burç Yorumları, Kova Burcu, Koç Burcu, Boğa Burcu, İkizler Burcu, Yengeç Burcu, Aslan Burcu, Başak Burcu, Terazi Burcu, Akrep Burcu, Yay Burcu, Oğlak Burcu, Balık Burcu, Günlük, Haftalık, Yıllık, Aylık ve Yıllık Burç Yorumları.

Kova burçları, sınır tanımaz hayal gücüne sahiptir. Sezgisel, bir o kadar da akılcı bir yapıya sahiptirler. Aynı zamanda burnunun dikine gitmeyi severler. Kendilerinin anlaşılamadığını düşünürler. Sıcak, samimi ve sevecen tavırlara sahiptirler. Koca burçları bencil değildir.

Kova burçları, sınır tanımaz hayal gücüne sahiptir. Sezgisel, bir o kadar da akılcı bir yapıya sahiptirler. Aynı zamanda burnunun dikine gitmeyi severler. Kendilerinin anlaşılamadığını düşünürler. Sıcak, samimi ve sevecen tavırlara sahiptirler. Koca burçları bencil değildir. Onlar herkes aynı imkanlara sahip olarak yaşasın isterler. İnsanlar kova burçlarına yaklaşmakta çekinebilir çünkü bu burcun insanları ne kadar sıcak davranırlarsa davransınlar, arada hep bir mesafe tutarlar.

Özgürlüklerine aşırı düşkün burçtur. Bunun için herhangi bir arkadaşlık, akrabalık ilişkilerini veya sevgilisiyle olan ilişkisini kesip atabilir. Görünüşleri gayet moderndir fakat aslında çoğunlukla sabit fikirlidirler. Bu yüzden aile ile yaşama kova burçları için zordur ve adapte olamazlar. İnatçılıkları en fazla burçlardan biridir. Her konuda keşif yapmayı severler.

Kova burcu kadını

Özgürlüklerine çok düşkündürler. En olabilecek evliliklerden vazgeçerken, arkasında bıraktıklarını asla düşünmezler. Fazlaca dost canlısıdır bu yüzden etrafında çok arkadaşı vardır. Bu kalabalık arkadaş topluluğu arasından bir gün, bir lise arkadaşıyla evlenerek herkesi şaşırtabilirler. Sonucu düşünmez, sonunda boşanma da yaşayabilirler. Kova burcu kadını değişebilen fakat yine de aynı kalabilen ender bir burçtur. Eğlencelidirler. Hareketli yaşamları sayesinde doğru bir evlilik yaptıklarında, her günü heyecanlı ve eğlenceli geçen bir evlilik hayatı yaşayabilirler.

Çocuklarına anne olmaktan ziyade bir abla gibi yaklaşmayı severler. Onlara küçüklüklerinden itibaren yetişkin gibi davranarak bilerek veya bilmeyerek çocukların yeteneklerini çok çabuk keşfetmelerini sağlarlar.

Bir kova burcu kadınıyla evliyseniz sıkılmazsınız. Hayatı en eğlenceli şekilde sizinle paylaşacaktır. Sürprizlere açıktırlar ve sürpriz yapmayı severler. Lafı evirip çevirmeyi sevmez, direk olarak ifade etmeyi tercih ederler. Zihin yapıları, akademik kariyer yapmaya oldukça müsaittir. Her ne kadar aşk hayatı karmaşık da olsa aslında kova burcu kadınının istekleri bellidir ve değişmez. Zamanın değişimlerine en iyi ayak uyduran burçlardan biridir ve bunda hiç zorlanmazlar. Gerçek dostları vardır ve onları kolay kolay bırakmazlar. Anılarına oldukça bağlı bir burçtur. Bu yüzden, bir kova kadınının gizli sandukasında, çocukluğundan sakladığı birkaç parça oyuncak bulabilirsiniz.

Koç burcu erkeği

Hayatı çok ciddiye alan, son derece akıllı, zeki, olayları hep akılları ile değerlendiren kişilerdir. Kova burcu erkeği bu yüzden anlaşılması zor bir burçtur. Nasıl, nerede ve ne yapacakları genellikle öngörülemez. Başkalarının aklına gelmeyen şeyleri, onlar düşünebildiklerinden, etraflarındaki kişilerle aralarında ince bir perde vardır.

Çevrelerinde oldukça fazla sevilir ve beğeni toplarlar. Pratiktirler. Bir yerde bir arkadaş ortamında veya bir iş toplantısında iken, o anda bile çok daha sonraki saatleri ve günleri öngörebilirler ve kafasında bunu canlandırırlar. Bu da onları ileri düşüncelere sahip kimseler yapar. Saygı toplarlar. Politiktirler. Olaylar karşısında panik değildirler. Sakin ilerleyebilirler.

Pratik oluşları sebebiyle olayları kestirmeden çözüme ulaştırabilirler. Bu yönleri bakımından akıl alınacak kişilerdirler. Her şeyi kontrol altında tutmayı severler. Çelişkileri ve buna neden olan insanları sevmez ve görmezden gelirler. Aşırı rahat ve cesur oluşları sebebiyle bazen sorunlar yaşayabilirler. Oyunculuk yetenekleri fazlaca gelişmiştir. Rol yapmayı severler. Öğrenme becerileri oldukça fazladır. Mükemmeli hedeflerler. Bu yolda sert de davranabilirler. Konforuna fazlaca düşkündür.

Kuşkucu, temkinli yapıları vardır bu da başarılarını destekler. Ayrıntıları önemserler. Duygusal hassasiyet ve kırgınlıklarını belli etmeyi sevmezler. Çocuklarla arası son derece iyidir. Elektronik eşyalara ilgisi fazla olduğundan çocukları da bunlarla eğlendirmeyi severler. Nadiren de olsa ilginç bir şekilde yalnız kalmak isteyebilir ve bu süreçte karşı taraftan anlayış beklerler. Bu hassasiyet geçecektir ancak sadece bu bir süreçtir. Bu süreçte üzerine gidilmesinden hoşlanmaz. Çocuklarının ayaklarının üzerine sağlam basmasını istediği için bazen onları kendi başlarına bırakabilirler.