1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Batman Milletvekili Özdemir 20 yıllık hayalini açıkladı

Batman Milletvekili Özdemir 20 yıllık hayalini açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, İl Başkanı A. Akif Gür, Kadın Kolları Başkanı Sevval Aksoy ve Hasankeyf Belediye Başkanı Abdülvahap Kusen, kentte görev yapan yerel gazetecilerle bir araya gelirken, 20 yıllık hayalini de ilk kez paylaştı.

Seyithan Çetin-Sonsöz Gazetesi
AK Parti Batman milletvekili Ziver Özdemir, kentte yürütülen hizmetler hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Endüstri Meslek Lisesi bahçesindeki ağaçlar için kamuoyunda oluşan tedirginliği gündemine alan  Özdemir “Batman’ın sembol yerlerinden olan Endüstri Meslek Lisesi için kimse endişe etmesin. Oradaki ormanlık alana, ağaçlara kesinlikle zarar verilmeyecek. Sadece oradaki bina yıkılıp, yerine yenisi inşa edilecektir” dedi.

HASTA SEVKLERİNİ AZALTIYORUZ

Pandeminin toplumun her katmanına sirayet ettiğini belirten Özdemir, “Aşı ve aşılanma dönemi başladı. Pandeminin ilk dönemi sıkıntılıydı. Kadın ve Doğum Hastanesi’nin yapımını sürdürdük. 810 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni açtık. Bundan sonra ender hastalıklar olmasa Batman’dan hasta sevki olmayacak. 160 yataklı Batman İluh Devlet Hastanesini hizmete açtık. 500 yataklı hastane projesinde sona geldik. 2021’in 6. ayı ihaleyi sonlandırıp ilk kazmayı vuracağız” dedi.

20 YILLIK İDEALİM İLUH DERESİ

İluh Deresi Projesi hakkında konuşan Özdemir “20 yıllık idealimdi ve bizim olmazsa olmazımızdır. Kısa zaman sonra kentsel dönüşümle beraber kente yakışır modern bir görünüme kavuşturulacak. Burada 500 adet konut yapılacak. İmar çalışması ile ilgili hazırlıklar bitti” dedi.

VİZYONU GENİŞ BİR REKTÖR OLSUN

Batman Üniversitesi rektörlük seçimleri hakkında konuşan Ziver Özdemir, “Yeni rektörümüz, vizyonel ve Batman halkına hizmet edecek biri olsun” dedi. 

“KONGRE MERKEZİ, YENİ HEDEFİMİZ”

Batman’a modern bir halk kütüphanesi kazandırdıklarını belirten Özdemir, “Kütüphaneyi en sıkıntılı dönemde yaptık. Bir kongre merkezi hedefimiz var. Bu kongre merkezini de İluh Deresi’nin kentsel dönüşümü projesine dâhil etmek istiyoruz” açıklamasında bulundu. 

“KÜÇÜK SARAY’I GÖRÜNCE HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIM”

Hasankeyf’te yürütülen çalışmalar hakkında konuşan Batman Milletvekili Ziver Özdemir, “Küçük Saray’ı gördüğümde hayal kırıklığına uğradım. Çünkü Hasankeyf’in siluetiydi. O siluete ciddi bir masraf yapılmıştı ve suyun altındaydı. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Küçük Saray’ın yükseltilmesi çalışmaları başladı. Eski Hasankeyf’te kalede bir an önce kazılara devam edilmesi ve devam edilirken de hemen turizme açılması için de bütün güzergâhının gezilebilir hale getirilmesi çalışması var. Şaab Vadisi projesinde yeşillendirme ve alışveriş yapılabilecek mekanların oluşturulması var. Yamaç Külliyesi ile Şaab Vadisini birleştirecek bir yola ihtiyacımız var. Yeni Hasankeyf’te 130 dönüm üzerinde millet bahçesi yapıyoruz. Millet bahçesi Arkeoparkla birleşecek. Orada bir kent meydanı da yapılacak” dedi.

 

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir