Bayburt Belediyesi’nden Yangınla Mücadele Kursu

Bayburt Belediyesi Yangınla Mücadele
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nce Bayburt Enerji Üretim A.Ş personeline şirkete ait Harmanözü köyü mevkiinde bulunan santralde yangınla mücadele eğitimi verildi.

Foto Galeri

22 personelin katıldığı ve 3 gün süren kurs programının ilk iki günü teorik eğitime ayrılırken son günde tatbikat gerçekleştirildi. Bu eğitim boyunca teorik olarak öğrendiklerini pratiğe döken kursiyerler eğitimin oldukça yararlı olduğunu belirttiler.

Eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifika da verilirken konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan İtfaiye Müdürü Haluk Akkoyunlu şunları belirtti:

“Enerji santralleri jeotermik, hidrolik, nükleer, rüzgâr gibi değişik doğal enerjiler kullanarak enerji üretilen tesislerin tümünü içermektedir. Her enerji santralinde bir enerji kaynağı, bir motor bulunmaktadır. Enerji santralleri yüksek tehlike kategorisinde yer alan işletmeler sınıfındadır. Bu tür tesislerde yangın riski çok dikkat edilmesi gereken acil durumların başında gelmektedir. Kimyasalların ve yanıcı alanların fazla olduğu mekânlar sıklıkla bulunmaktadır.

Bu tesislerde olabilecek yangınlara karşı tesisin Acil Durum organizasyonu ve yangınla mücadele ekiplerinin iyi planlanması gerekmektedir. Bizde belirlediğimiz program dâhilinde yangınla mücadele eğitimleri veriyoruz. Bu eğitimlerinde çok yerinde olduğuna dair olumlu geri dönüşler alıyoruz ve devam etmeyi planlıyoruz. Çalışmalarımızda bizden desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Mete Memiş’e ve eğitim boyunca bizi can kulağıyla dinleyen kursiyerlerimiz ile itfaiye personelimize teşekkür ediyorum.”

Foto Galeri

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir