Bayburt Liseler Arası Bilgi Yarışması Finali Heyecanı!

Bayburt Liselerarası Bilgi Yarışması Finali Heyecanı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt’un Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 106. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Liseler Arası Bayburt Konulu Bilgi Yarışması finali nefes kesici bir mücadeleye sahne oldu.

Bayburt Belediyesi Çoruh Kültür Merkezi‘nde gerçekleşen finalde, 5 liseden öğrenciler, Bayburt’un tarihi, kültürel öğeleri, edebiyatı ve coğrafi özellikleri hakkında bilgi ve becerilerini yarıştırdı.

15 sorudan oluşan yarışmada, Bayburt Milli İrade Anadolu Lisesi, tüm soruları doğru yanıtlayarak 150 puan alarak birinci oldu. 130’ar puan alan Bayburt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Bayburt Anadolu İmam Hatip Lisesi arasındaki çekişme ise yedek sorulara kaldı. 10. yedek soruyu doğru yanıtlayan Bayburt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Bayburt Anadolu İmam Hatip Lisesi ise üçüncü oldu.

Milli Eğitim Şube Müdürü Dursun Yeşil, dereceye giren öğrencilere kupalarını takdim etti. Liselerin ödülleri ise 21 Şubat Kurtuluş Törenleri‘nde verilecek.

Programa, Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Yasemin Demirörs, okul müdürleri, öğrenciler, öğretmenler, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

Dereceye Giren Liseler:

  1. Bayburt Milli İrade Anadolu Lisesi (150 puan)
  2. Bayburt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi (130 puan)
  3. Bayburt Anadolu İmam Hatip Lisesi (130 puan)

Tebrikler!

Bayburt Liselerarası Bilgi Yarışması Finali Heyecanı!
Bayburt Liselerarası Bilgi Yarışması Finali Heyecanı!
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün