Bayburt Üniversitesi Bowling ve Taekwondo’da Madalya Yağmuru Yaşadı!

Bayburt Üniversitesi Bowling ve Taekwondo'da Madalya Yağmuru Yaşadı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübünün (GSK) bowling sporunda yetiştirdiği önemli yetenekler olan Yasir Kul ve Ömer Faruk Kul, “Kul Kardeşler” olarak kazandıkları madalyalarla öne çıktıkları şampiyonalara bir yenisini ekledi. Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Emre Kutalmış Ateşli ise Avrupa Taekwondo Şampiyonasında kazandığı bronz madalya ile Bayburt Üniversitesinin madalya koleksiyonuna katkı sundu.

Bowling’de Kul Kardeşler Zirvede!

Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonunun (TBBDF) 11-12 Mayıs tarihlerinde Samsun Bowling Akademi Bowling Salonunda düzenlediği Türkiye Gençler Şampiyonasına Bayburt Üniversitesi GSK adına katılan Yasir Kul ve Ömer Faruk Kul, “Kul Kardeşler” olarak boy gösterdikleri bir şampiyonayı daha zirvede tamamladılar. Bayburt Üniversitesi Finali yaşanmasına vesile olan başarılı performanslarıyla finalde karşılaşan Kul Kardeşler, madalya sayısını artırırken Yasir Kul altın madalyayı, Ömer Faruk Kul ise gümüş madalyayı boynuna taktı. Böylece millî takım başarılarını perçinleyen Kul Kardeşler, Bowling’de geleceğin yıldızları olarak anılmaya başladı.

Taekwondo’da Bayburt’tan Avrupa Bronzu!

Aynı dönemde, 9-12 Mayıs tarihlerinde Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen ve 40’ı aşkın ülkeden 520 sporcunun katıldığı Avrupa Taekwondo Şampiyonası 87+ kilo kategorisinde bronz madalyaya uzanan Emre Kutalmış Ateşli ise, Deniz Dağdelen ile birlikte Bayburt Üniversitesinin Taekwondo’da bir dünya markası olmasına uzanan başarıda pay sahibi oldu.

Rektör Türkmen’den Tebrik Mesajı:

Kul Kardeşleri ve Ateşli’yi tebrik eden Rektör ve TBDDF Başkanı Prof. Dr. Mutlu Türkmen, “Başarı öyle bir emaredir ki, bugün gerçekleşen bir şampiyonluk mutlaka geçmişten süregelen bir emeğe işaret ettiği için kendi tarihine sahiptir. Biz biliyoruz ki bu madalya başarıları, uzun zamandır yetiştirdiğimiz sistemin meyveleridir ve geleceğe de işaret etmektedir. Çünkü Kul Kardeşler ve Emre Kutalmış, bize geçmişte bir gün bugünleri tahmin ettirmişti. Bugün de eminiz ki gelecekte bu gençler, uluslararası birçok başarıya imza atacaklar. Demek ki bugüne baktığımızda hem geçmişi hem de geleceği görüyoruz. Çünkü ufkumuz geniş, hedeflerimiz büyük.” ifadelerini kullandı.

1
be_en
Beğen
1
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir