1. Haberler
  2. Bayburt Üniversitesi
  3. Bayburt Üniversitesi Bowling’de Türkiye 3.’sü!

Bayburt Üniversitesi Bowling’de Türkiye 3.’sü!

Bayburt Üniversitesi Bowling'de Türkiye 3.'sü!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü (GSK) bowling sporcuları, Intercity Türkiye Kulüplerarası Bowling Şampiyonası’nda 3. olarak büyük bir başarıya imza attılar.

Samsun’da 28-30 Haziran tarihleri arasında düzenlenen şampiyonada, Bayburt Üniversitesi GSK, köklü bowling kulüplerini geride bırakarak takım klasmanında 3. oldu. Murat Kul, Ömer Faruk Kul, Yasir Kul, Ahmet Erdoğan ve Demir Aydemir’den oluşan takım kadrosu, toplamda ulaşılan puanla zirveye ortak oldu.

Takım antrenörü Doç. Dr. Ümit Yıldırım, “Bowling bireysel bir spor gibi görünse de takım halinde oynandığında önemli bir kolektif düşünme becerisi geliştirir. Takım halindeki başarı, başarının kurumsallaşması açısından önemlidir. Başarının istikrarlı hale gelmesi ise kurumsallaşan bir geleneği temsil eder. Bayburt Üniversitesi GSK, bugünkü başarısıyla bir gelenek inşası gerçekleştirmiştir.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen ise, “Başarı, bireysel olduğunda iyidir; takım halindeyken ise mükemmeldir. Bayburt Üniversitesi, sporcularının başarılarıyla övünür; takım olarak başarısında ise gurur duyar. Bu mükemmel tabloya imza atan takımımızı ve antrenörümüz Doç. Dr. Ümit Yıldırım’ı tebrik ederim.” dedi.

Bayburt Üniversitesi Bowling'de Türkiye 3.'sü!
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir