Bayburt Üniversitesi Geleneksel Taltif Töreni Gerçekleşti

Bayburt Üniversitesi Geleneksel Taltif Töreni Gerçekleşti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Üniversitesi, geçtiğimiz yıllarda başlattığı ve gelenekselleşen Akademik ve İdari Personel Taltif Törenini bu sene de düzenledi. Törene, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanı (BİDEB) Prof. Dr. Ömer Faruk Ursavaş da onur konuğu olarak katıldı.

Bayburt Üniversitesi Marşı da tanıtıldı.

Törende, Bayburt’un geleneksel değerlerini ve kültür mirasını Dede Korkut’un manevi kimliğinde yeni nesillere aktarma misyonunu esas alan Bayburt Üniversitesi Marşı da ilk kez seslendirildi. Marş, salondaki konukların büyük alkışları eşliğinde kamuoyunun beğenisine sunuldu.

Rektör Türkmen: Taltif, Kurumsal Kültürümüzün Temel Taşı

Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, törende yaptığı konuşmada, Bayburt Üniversitesinin performans yönetim ilkeleri ve kalite standartları arasındaki ilişkilere değindi. Proje odaklı bilim, spor ve kültür başarılarının Entegre Kalite Yönetimi yaklaşımının somut çıktıları olduğuna dikkat çeken Rektör Türkmen, taltif geleneğini yaşayan bir kurum kültürüne dönüştürmekten memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Prof. Dr. Ursavaş: Türkiye Yüzyılı’nın Bilim ve Teknoloji Hamlesi

TÜBİTAK BİDEB Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Ursavaş ise Türkiye Yüzyılı’nın bilim ve teknoloji hamlesi ile üniversitelerin bu hamledeki misyonu hakkında konuştu. Ursavaş, TÜBİTAK’ın bu çerçevedeki proje desteklerinden bahsederek, iltifatın başarı motivasyonunda üstlendiği kurumsal role değindi.

Taltifler Sahiplerini Buldu

Konuşmaların ardından, objektif kriterlere göre belirlenen akademik ve idari personel taltif edildi. Taltif töreni, toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle tamamlandı.

Bayburt Üniversitesi Geleneksel Taltif Töreni Gerçekleşti
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün