Bayburt Üniversitesi Uluslararası İş Birliklerini Genişletiyor!

Bayburt Üniversitesi Uluslararası İş Birliklerini Genişletiyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Üniversitesi, Uluslararasılaşma Vizyonu kapsamında son bir yılda 11 farklı ülkeden 16 yeni partner ile memorandum ve Erasmus anlaşmaları imzalayarak uluslararası iş birliklerini genişletti. Bu sayede Türkiye’nin eğitim diplomasisine katkı sağlamayı ve uluslararası alanda görünürlüğünü artırmayı hedefliyor.

Üniversitenin Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında 2023 yılı ikinci döneminden itibaren Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, Kazakistan, Özbekistan, Romanya ve Tunus’tan saygın üniversitelerle 10 adet ikili memorandum imzalandı. İtalya, Romanya, Kuzey Makedonya, Bulgaristan, Yunanistan ve Letonya’dan üniversitelerle de 6 yeni Erasmus anlaşması yapıldı.

Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, imzalanan anlaşmalar hakkında yaptığı açıklamada, “Sürdürülebilir yükseköğretimin geleceği uluslararasılaşma vizyonuna bağlıdır. Küresel dünyada uzmanlaşma ve yetkinliklerin esnekleştiği ve özelleştiği bir ortamda, birbirini tamamlayan ortaklıklar önem kazanıyor. Bu bağlamda 11 ülkeden 16 üniversite ile yeni anlaşmalar imzalayan Uluslararası İlişkiler Ofisimize ve eğitim elçisi akademisyenlerimize teşekkür ederim. Yeni dönemde Afrika ve Güneydoğu Asya’da da diplomatik kökler salmayı hedefliyoruz.” dedi.

1
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir