Bayburt Üniversitesi, ÜniLig Bowling Şampiyonasında Tarihi Bir Başarıya İmza Attı!

Bayburt Üniversitesi, ÜniLig Bowling Şampiyonasında Tarihi Bir Başarıya İmza Attı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Üniversitesi, 22-23 Şubat tarihlerinde Samsun’da düzenlenen ÜniLig Bowling Şampiyonasında tüm madalyaları toplayarak tarihi bir başarıya imza attı.

Her İki Kategoride de Zafere Ulaşıldı

Erkekler ve kızlar kategorilerinde takım halinde mücadele eden Bayburt Üniversitesi, her iki kategoride de ilk üç dereceyi elde ederek tüm madalyaları topladı. Kızlarda takım halinde şampiyon olan Bayburt Üniversitesi, erkeklerde ise 2. sırada yer aldı.

Bireysel Başarılar da Göz Kamaştırdı

50 sporcunun madalya mücadelesi verdiği şampiyonada, Bayburt Üniversitesi sporcuları bireysel kategorilerde de tüm madalyaları toplamayı başardı. Tek erkeklerde doktora öğrencisi Arş. Gör. Umut Diyar Gök şampiyon olurken, yüksek lisans öğrencisi Alperen Birsen ikinci, lisans öğrencisi Demir Aydemir ise üçüncü oldu. Tek kızlar kategorisinde ise lisans öğrencisi Aylin Emir altın madalya, Zeynep Sezgin gümüş madalya ve Gülsüm Baykara bronz madalya kazandı.

Rektör Türkmen’den Tebrik ve Teşekkür

Şampiyonadaki tüm madalyaları kazanan öğrencileri tebrik eden Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, sürekli ivme yükselterek takım halinde ve bireysel başarıda en üst noktaya eriştikten sonra sürdürülebilirliği tesis etmenin önem kazandığını söyledi. Katılımcı tüm üniversitelere ve sporculara teşekkür eden Rektör Türkmen, Bowling branşının sürekli gelişimine ilişkin memnuniyetlerini dile getirdi.

Bayburt Üniversitesi, ÜniLig Bowling Şampiyonasında Tarihi Bir Başarıya İmza Attı!
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün