Bayburt Üniversitesi, ÜniLig Dart Şampiyonası’nda Büyük Başarı Elde Etti!

Bayburt Üniversitesi, ÜniLig Dart Şampiyonası’nda Büyük Başarı Elde Etti!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Üniversitesi öğrencileri, 22-23 Şubat tarihlerinde Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından düzenlenen ÜniLig Dart Şampiyonası’nda Bayburt Üniversitesi öğrencileri büyük bir başarı elde etti. Bowling’de olduğu gibi dartta da şampiyonluk dereceleri kazanarak “Şampiyonların Üniversitesi” ünvanına yaraşır bir performans sergilediler.

Bireysel Erkekler kategorisinde Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Turan Delice altın madalya kazanarak şampiyon oldu. Bireysel Kızlar kategorisinde Meltem Çetinkaya ise üçüncülük elde ederek bronz madalya kazandı. Erkekler Eşli kategorisinde Turan Delice ve Kerem İdareci ikilisi de üçüncü olarak bronz madalya kazandı ve Bayburt Üniversitesinin toplam madalya sayısını 3’e çıkardı. Bu başarıyla birlikte Turan Delice madalyada “duble” yaparak bireysel performans bakımından Bayburt Üniversitesinin başarı karnesini daha da güçlendirdi.

Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, öğrencileri tebrik ederek şu ifadeleri kullandı:

“Federasyon düzeyinde Başkanlık görevini ifa ettiğim Dart ve Bowling disiplinlerinde elde edilen başarılarla gurur duyuyor; öğrencilerimize, ‘Şampiyonların Üniversitesi’ vizyonunu yukarılara taşıyan emekleri için şükranlarımı iletiyorum. Eş zamanlı düzenlenen iki şampiyonada neredeyse tüm madalyaları toplayan öğrencilerimiz, her zaman olduğu gibi ‘madalyalar yine sahiplerini buldu’ diyebileceğimiz performanslarını sergilediler. Her geçen gün güçlenen hedeflerimiz, sürdürülebilir başarı yönetimimiz sayesinde inşa ettiğimiz ekole uluslararası tanınırlık kazandıracaktır.”

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün