1. Haberler
  2. Bayburt Üniversitesi
  3. Bayburt Üniversitesinde Akademik Yıl Başladı

Bayburt Üniversitesinde Akademik Yıl Başladı

Bayburt Üniversitesinde Akademik Yıl Başladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Üniversitesinin tüm fakülte, enstitü ve bağlı yüksekokullarının tamamında, eğitim-öğretim bugün başladı.

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, akademik yılın başlaması dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada “2015-2016 akademik yılımız öğrencilerimize, akademi ve idari personelimize ve şehrimize hayırlı olsun ”dedi.

Üniversite olarak Bölüm/Fakülte/MYO bazında bu yıl yakalanan doluluk oranlarının çok kıymetli bir sonuç olduğunu belirten Rektör Coşkun, “Bu sonuç bize, bölgemize ve Türk Yüksek Öğretimine olan inancın, güvenin bir sonucudur. Bu kurumu ayakta tutmanın birinci şartının, bize inanarak gelen öğrencilerimizi ve onları Üniversitemize göndermeye karar/izin veren anne-babalarını, hem eğitim-öğretim yılları boyunca hem de mezuniyet sonrasında beklenen başarıya ulaştırma olduğu aşikârdır. Bayburt Üniversitesi yeni akademik yılı başta öğrencilerimiz ve aileleri olmak üzere akademik ve idari personelimiz ile Bayburtlu hemşerilerimiz için taptaze heyecanlara kapı aralamaktadır ”ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin güvenli ve huzurlu kentte sürdürecekleri eğitim-öğretim hayatları boyunca Bayburt Üniversitesi ve Bayburt’a aileleri tarafından birer emanet olduklarını kaydeden Rektör Coşkun, “2015- 2016 Öğretim yılı Güz Yarıyılı dersleri, Türkiye’deki birçok üniversite ile beraber Üniversitemizde de başladı. 14 hafta sürecek eğitim-öğretim faaliyetlerine hazırız. Derslerin başlamasıyla beraber ders kayıtları da devam edecek. 2 Ekim 2015 tarihine kadar devam edecek ders kayıtlarıyla öğrenciler bu dönem okuyacağı derslere ders kaydı yaptırmaları gerekiyor. Daha önceki açıklamalarda belirtildiği gibi bu yıl üniversiteye başlayan lisans ve ön lisans birinci sınıf öğrencilerinin ders kayıtları Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından otomatik olarak yapılmış olup ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıflarda okuyan öğrencilerin ise öğrenci otomasyonundan ders kayıtlarını yaptırmaları ve/veya danışmanlarından onaylatmaları gerekmektedir. ”dedi.

Bu yıl Bayburt Üniversitesinin başarının artırılması adına yenilikler yaptığına da dikkati çeken Rektör Coşkun, Bayburt Üniversitesi Eğitim Komisyonu Başkanlığının çalışmalarıyla Ders Performans Otomasyon (DERSPOT) sisteminin hizmete girdiğini bu sistemle ders performanslarının takip edileceğini bunun da kalite ve verimliliğin artmasında çok büyük etkisinin olacağını belirtti.

Rektör Coşkun, yeni akademik yılın Bayburt Üniversitesine hayırlı olmasını temenni ederek tüm akademisyenlere ve öğrencilere başarılar diledi.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir