1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Bayburt Vatan ve Demokrasi Nöbetinde

Bayburt Vatan ve Demokrasi Nöbetinde

Bayburt Vatan ve Demokrasi Nöbetinde
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maliye Bakanı Naci Ağbal ‘Demokrasi Nöbeti’ tutan Bayburtlulara eşlik etti. Akşam saatlerinde Bayburt’a gelen Bakan Ağbal’ı Cumhuriyet Caddesi üzerinde Vali İsmail Ustaoğlu ve protokol mensupları karşıladı. Kendisini bekleyen vatandaşlarla tek tek tokalaşan Bakan Ağbal daha sonra Valilik Binası’na geçti.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Vali İsmail Ustaoğlu ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu’nun da içerisinde yer aldığı kalabalık heyetle birlikte ilk olarak valilik binası balkonundan ‘Demokrasi Nöbeti’ tutan vatandaşları selamladı.

Meydanda toplanan kalabalığa ilk olarak AK Parti Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu seslendi. Konuşmasına darbe girişimine karşı duran vatandaşları tebrik ettiğini ifade ederek başlayan Milletvekili Kavcıoğlu, darbecilerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve milleti hafife aldığını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın darbecilerin planını bozduğunu vurgulayan Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, “Bu hain darbeciler sizleri çok hafife aldılar Tayyip Erdoğan’ın liderliğini, Başkomutanlığını hafife aldılar, bilmiyorlar ki bu ülke o kadar çok badirelerden atladı ki bu ülkenin toprakları şehit kokuyor bu hainler ay yıldızlı bayrağımızın hikayesini hatırlayamadılar. Bu hainlerin unuttuğu bir şey var zannettiler ki daha önceki darbeler gibi başımızdaki liderimiz başkomutanımız şapkasını alıp, gidecek zannettiler. Önlerinde el pençe duracak zannettiler.” dedi.

AK Parti Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, darbe girişimi gecesinde yaşananların karmaşık duygular yaşattığını aktararak, “15 Temmuz’da olanlar içimizde büyüklerimizi hem sevince hem hüzne boğdu. Biz bu gençliğimizin, bu insanlarımızın bu kadar cesaretli olduklarını bilemiyorduk. Biz eğer bunlar kadar cesur olsaydık rahmetli Menderes’in asılmasını engellerdik. Bu veballe ömür boyu yaşayacağız, biz ne 1960 ihtilalinde, ne 1980 ihtilalinde ne de sonraki muhtıralarda böyle bir cesaret gösteremedik. Çünkü o zaman onların başında Tayyip Erdoğan gibi bir Başkomutan yoktu. Olsaydı bu ülke ne o hale gelirdi ne de o insanlarımız, o yiğit evlatlarımız asılırdı.” şeklinde konuştu.

Milletvekili Kavcıoğlu’nun ardından vatandaşlara seslenen Vali İsmail Ustaoğlu ise, “15 Temmuz’dan itibaren yaşlısıyla, genciyle, kadınıyla, çocuğuyla 15 gündür demokrasi nöbetindesiniz bu kutsal davanın nöbetini tutuyorsunuz hepinizi saygıyla selamlıyorum. Sayın Bakanım 15 Temmuz gece saat 23’de bu gördüğünüz meydanda Bayburt halkı bu yiğit insanlar gecenin 23’den itibaren bu meydandaydılar. Tüm siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, ilimizin ileri gelenleri, emniyetimiz, jandarmamız gerçekten o günden itibaren demokrasi nöbetine devam ediyor. Gerçekten bu kutlu davanın bu kutlu yolculuğunda Bayburt halkı, Bayburt demek, Türkiye demek olduğunu bir kez daha gösterdi. Liderimiz, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ülkemizin çıkmış olduğu medeniyet yolculuğunu gasp etmeye çalışanlara karşı Bayburt halkı 15 Temmuz’dan itibaren dur diyerek demokrasiyi gasp etmek isteyenlere çocuklarımızın geleceğini gasp etmek isteyenlere karşı dik durarak yiğitliğini bir kez daha gösterdi. Bu vesileyle ben bir kez daha Bayburt halkını saygıyla selamlıyorum.” sözlerini kullandı.

Son olarak söz alan Maliye Bakanı Naci Ağbal Bayburt Valiliği önündeki alanda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara seslendiği konuşmasında “15 Temmuz gecesi bu ülkenin birliğine, beraberliğine, demokrasisine, hukuk devletine kast etmek isteyen alçaklar, hainler bir darbe girişimi yapmaya kalktı. Bu alçaklar, bu milleti hafife aldılar. Bu milletin imanı, inancı, birliği ve beraberliği sayesinde bu alçaklara gerekli ders verildi. Allah sizlerden razı olsun.” dedi.

Darbe girişiminde bulunanlara milletin gerekli dersi verdiğini belirten Bakan Ağbal, “Bu hain terör örgütü 40 yıldır bu memlekette adeta vücuda giren bir virüs gibi vücudu yavaş yavaş kirletmeye başladı. Devlet kurumlarına sızdılar, emniyette, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde, bütün devlet kurumları içerisinde yuvalandılar. Bu alçaklar, bu hainler ekmek yedikleri, nefes aldıkları, yaşadıkları bu memlekete ihanet ettiler. Bu memleket ki Suriye’deki zorda kalan 3 milyon kardeşine kucak açmış Ensar bir millettir” şeklinde konuştu.

Bakan Ağbal darbecilerin milletin silahlarını millete doğrulttuğunu vurgulayarak ” Sizler bütün Türkiye, bunların karşısına dimdik çıktınız. Bütün memleket o gece ayaktaydı. Herkes, hepiniz bu alçaklara karşı dik durduk. Meclis o gece toplandı, hükümet o gece dimdik ayaktaydı.” İfadelerini kullandı.

FETÖ lideri Fetullah Gülen’in darbeyle ilgisi olmadığı açıklamalarına göndermede bulunan Bakan Ağbal, “Bu FETÖ terör örgütünün başındaki alçak bu milletin aklıyla alay ediyor. Amerikalarda oturduğu yerden darbeyi yönetiyor, onun buradaki uşakları da darbeye teşebbüs ediyor. Kalkmış şudur, budur ‘darbeyle alakam yoktur’ diyor. Herkes biliyor ki; bu darbe girişimi, bu alçağın emri ve talimatıyla onun Türkiye’deki silahlı kuvvetlerin içine yuvalanmış hainler tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu alçaklar o kadar hainler ki; vatandaşa kurşun atabiliyorlar, tankı sürebiliyorlar, Meclis’i bombalayabiliyorlar. Allah bunları kahretsin, Allah bunları içimizden temizlesin, helak etsin. Allah bir daha bu memlekete böyle sıkıntılar göstermesin. Bunlar nerede varsa, inleri neredeyse, her bir inine girilecek ve adalete teslim edilecek” şeklinde konuştu.

Maliye Bakanı Naci Ağbal konuşmasının devamında şu sözlere yer verdi: “Allaha şükürler olsun ekonomimizin de temeli sapasağlam. Şu anda bize düşen ekonomimizi daha da güçlendirmek ve büyütmek. Aş, iş, istihdam, bunları hep beraber üreteceğiz. İnadına demokrasi, inadına hukuk devleti. Bu alçaklara asla geçit vermeyeceğiz. Hükümetimiz merak etmeyin, emin olun bu alçakları bulundukları inlerde teker teker bulacak, adaletin önüne koyacak. Türkiye bir hukuk devleti, bu zalimlerin, alçakların cezasını hukuk çerçevesinde en şiddetli şekilde vereceğiz.”

Erzincan Belediyesi Mehteran Takımı’nın marşlar seslendirdiği demokrasi nöbetine Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın yanı sıra Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu, Gümüşhane Valisi Okay Memiş, AKParti Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, AK Parti Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş, Belediye Başkanı Mete Memiş, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Garnizon Komutanı Jandarma Albay İbrahim Ayhan Vural, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Selcuk Coşkun, İl Emniyet Müdürü İsa Bülent Kaya, AK Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal ve CHP İl Başkanı İbrahim Kaldırımoğlu da katıldı.

FOTO GALERİ

http://www.youtube.com/watch?v=Rwx2-Cz9rEc

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir