1. Haberler
  2. Bayburt Dernekler
  3. Bayburt’ta 135 kişi açığa alındı 10 kişi tutuklandı

Bayburt’ta 135 kişi açığa alındı 10 kişi tutuklandı

Bayburt'ta 135 kişi açığa alındı 10 kişi tutuklandı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında Bayburt’ta çeşitli kamu kurumlarından 135 kişi görevden uzaklaştırılırken, 10 kişi tutuklandı.

Bayburt Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’nün darbe girişimini yönelik başlatılan soruşturmalara devam ediyor.

Bayburt’ta titizlikle yürütülen çalışmalarda FETÖ’nün polis, milli eğitim, adliye, müftülük, üniversite, sağlık gibi kamu kurumlarındaki üyeleri deşifre ediliyor.

Soruşturma kapsamında 16 Temmuz’dan bu yana 36’sı emniyet mensubu, 16’sı üniversite personeli, 59’u milli eğitim, 1’i defterdarlık, 1’i Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 1’i Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, 1’i Mahalli İdareler İl Müdürlüğü, 5’i Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, 1’i Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 5’i Polis Meslek Yüksek Okulu, 1’i İl Özel İdare, 1’i Halk Sağlığı Müdürlüğü, 3’ü Sağlık İl Müdürlüğü, 11’i İl Müftülüğü ve 3’ü adliye personeli toplam 145 kamu personeli hakkında işlem yapıldı.

Haklarında işlem yapılan bu kamu görevlilerinden 2 hakim, 2 emniyet, 3 milli eğitim, 1 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 1 İl Mahalli İdareler ve 1 de müftülük personeli olmak üzere 10’u tutuklanırken, 135 kamu çalışanı açığa alındı.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir