1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Bayburt’a 263 emekli konutu

Bayburt’a 263 emekli konutu

Bayburt’a 263 emekli konutu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, Bayburt Merkez, Şingah Mahallesi’nde “Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamında inşa edilecek 263 konutun ihalesi yapıldı. 2 Haziran, Cuma günü gerçekleşen ihale kapsamında ayrıca altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

Yükseklikleri zemin+3 olan projedeki konutlar 2+1 planında inşa edilecek.

Projede yerleşim alanının yeni bir yaşam merkezine dönüşmesi hedeflendi. Cephe tasarımlarında Ahşap görünümlü cephe elemanları, zemin kat seviyesinde taş kaplama ve dekoratif pencereler kullanıldı.

TOKİ, Türkiye genelinde piyasa koşullarında konut sahibi olmak için yeterli maddi kaynağa sahip olmayan vatandaşları konut edindirme misyonunun bir gereği olarak, emeklilerin uzun vadeli ödeme planları ile konut sahibi olmalarını amaçlıyor.

Bayburt Milletvekili Doç. Dr. Şahap Kavcıoğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Bayburt Şingâh Mahallemizde 263 Konut 1 adet ticaret merkezi ve 1 adet camii inşa edilecek. TOKI tarafından ihalesi tamamlanan bu güzel haber Bayburt’umuza hayırlı olsun. Başta Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM olmak üzere, Maliye Bakanımız Sayın Naci AĞBAL’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir