Bayburtlu Kardeşlerden Suriye’ye Bir Tır Gıda Yardımı Yapıldı

Bayburtlu Kardeşlerden Suriye’ye Bir Tır Gıda Yardımı Yapıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburtlu hayırsever kardeşler Recep Ali Yaya ile kardeşi Süleyman Yaya tarafından Suriye’ye gönderilmek üzere bağışlanan yaşam malzemeleri Bayburt’tan yola çıktı. Malzemeler, AFAD İl Müdürlüğü’nün koordinasyonunda Suriye’nin Türkiye sınırındaki illerinde yaşayan ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırılacak.

Cumhuriyet Caddesi Türk Dünyası Parkı önünde düzenlenen törene Vali Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Mete Memiş, Vali Yardımcısı Coşkun Öztürk, Kardeşler Hayvancılık Şirketi Sahibi Recep Ali Yaya, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Vali Pehlivan burada yaptığı konuşmada Recep Ali Yaya ve Süleyman Yaya’ya bu anlamlı davranışları dolayısıyla kutladı ve teşekkür etti. Yaya kardeşlerin aynı duyarlılığı geçen yıl Afrin Operasyonu’na destek amacıyla iki büyükbaş hayvan bağışlayarak da göstermiş olduğunu ifade eden Vali Pehlivan, “Şimdi bu duyarlılığın devamı olarak Suriye’de savaş mağduru ihtiyaç sahibi insanlara yardım eli uzatmak için bir tır dolusu gıda malzemesini kendileri finanse ederek bağışladılar. Allah hayırlarını kabul etsin. Bu duyarlılıklarından dolayı kendilerini kutluyorum.” dedi.

Vali Pehlivan Türkiye’nin, çevresinde yaşanan gelişmelere geçmişte olduğu gibi bugün de azami hassasiyetle yaklaştığını belirterek,“Ülkemiz bu bağlamda Suriye’deki insanların güvenlik ve insani yaşama ilişkin sıkıntılarına tarihi misyonuna uygun olarak duyarsız kalmadı. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bakanlıklarımız, kamu kurum ve kuruluşlarımız ile sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımızın duyarlılığı ile hem ülke içinde hem de Suriye’de sıkıntı içinde olan insanların yaşamlarını devam ettirebilmeleri için üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirdi ve getirmeye de devam ediyor. Bu yardımlar pek çok ulusal ve uluslararası yardım faaliyetlerine imza atan AFAD, KIZILAY ve İHH gibi kuruluşlar aracılığıyla yerlerine ulaştırılıyor. Bayburt ilimiz, Bayburtlu hemşerilerimiz bu anlamda üzerine düşeni geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yardım elini uzatarak yerine getiriyor. Diyanet İşleri Başkanlığı himayesinde Yemen için başlatılan insani yardım kampanyasına Bayburtlu hemşerilerimiz tarafından bugün itibariyle 100 bin TL destek sağlamış durumda. Bu duyarlılık toplumumuzun sadece bugününe ait değil. Bu hasletler dünden bugüne, bugünden de yarınlara taşınan çok güzel davranışlar. Bugün de bunun güzel bir örneğini görüyoruz. Tekrar Recep Ali Yaya ile Süleyman Yaya’ya bu davranışları dolayısıyla çok teşekkür ediyorum. İşlerinde bereketli kazançlar temenni ediyorum. İnşallah bu yardım tırı ulaştığı insanların dertlerini, acılarını bir nebze olsun dindirecektir. ” diye konuştu.

Konuşmaların ardından gıda malzemelerini taşıyan yardım tırı dualar eşliğinde Suriye’ye uğurlandı.

Bayburtlu Kardeşlerden Suriye’ye Bir Tır Gıda Yardımı Yapıldı

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir