1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Bayburtlu Vali Salih Ayhan Şanlıurfa Valisi Oldu

Bayburtlu Vali Salih Ayhan Şanlıurfa Valisi Oldu

Bayburtlu Vali Salih Ayhan Şanlıurfa Valisi Oldu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sivas Valisi olarak görevini yürüten Bayburtlu Vali Salih Ayhan Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile Şanlıurfa Valiliğine atandı.

Resmi Gazete’nin 12 Mayıs 2022 tarihli sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren Valiler Kararnamesi ile 10 ilin valisi yer değiştirdi, 9 ile yeni vali atandı.

Vali Salih Ayhan Kimdir?

1976 Bayburt doğumlu olan Salih AYHAN, ilk ve orta öğrenimini memleketinde, yükseköğrenimini Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü´nde 2000 yılında, yüksek lisansını ise Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Bölümü´nde tamamladı.

Salih AYHAN mesleki hayatına, 2004 yılında Trabzon kaymakam adayı olarak başladı. Londra´da dokuz ay dil eğitimi alan AYHAN, ayrıca TODAİE´de Kamu Diplomasisi Kursu´na katıldı. Ordu-Çatalpınar, Samsun-Yakakent, Kastamonu-Azdavay, Sivas-Altınyayla, Şarkışla (Kaymakam vekilliği), Divriği ilçelerinde Kaymakamlık yaptı.

Sivas Vali Yardımcılığı görevinde de bulunan Salih AYHAN, 2012-2016 yılları arasında Sivas İl Özel İdare Genel Sekreterliği görevini yürüttü.

AYHAN, İçişleri Bakanlığı tarafından 28.12.2013 – 14.02.2014 tarihleri arasında 45 gün süreyle yerel yönetim bilgilerini artırmak ve uygulamaları yerinde görmek üzere Avustralya´da düzenlenen Kısa Dönem Eğitim Programı´na katılmıştır.

Çeşitli şirketlerde yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliği görevinde bulunan ve birçok vakıf, dernek ile birliklerde başkanlık ve üyeliklerde görev alan Salih AYHAN, mütevelli heyetlerinde de bulunmuştur.

19.10.2016 tarihinde atandığı Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini yürütürken, 2018/202 sayılı Valiler Kararnamesi ile Sivas Valiliği görevine, 2022/209 sayılı Valiler Kararnamesi ile Şanlıurfa valiliğine atanan AYHAN, evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

Bayburtlu Vali Salih Ayhan Şanlıurfa Valisi Oldu
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir