Bayburt’ta 23 nisan coşkuyla kutlandı

Bayburt'ta 23 nisan coşkuyla kutlandı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 95. Yıl dönümü coşkulu bir şekilde kutlandı.

Foto Galeri

Atatürk Anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasıyla başlayan kutlama törenleri Cumhuriyet Ortaokulunda devam etti.

Havanın soğuk ve yağışlı olması nedeniyle Cumhuriyet Ortaokulu çok amaçlı salonunda gerçekleşen kutlama törenleri saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan özetle şunları söyledi.

“Kıymetli Veliler;

Milli birlik ve beraberlik duygularıyla coşan ve güçlenen, milli iradenin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 95. Yıl dönümüne ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde ve onun “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” öngörüsüyle tutuşturulan bağımsız meşalesi, 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara’da, Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti. Işığını, tarifsiz bir tutkuyla vatana gönül verenlerin gayretinden, azimden, kararlılığından, birlik ve beraberliğinden olan bu güneş; aynı zamanda ülkemizin kışını bahara, baharını yaza döndürecek bir dirilişin müjdecisiydi.

Sevgili Öğretmen Arkadaşlarım;

Biliyoruz ki, bu gün milletlerarası ilişkilerde, egemenlik ve güç kavramı, bilgiyi kullanma yeteneğine sahip olanlar ve yeteneklerini yetiştirenler tarafından güçlü bir şekilde kullanılmaktadır.

Geleceğimizin en önemli teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilime inanan, toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilecek ve girişken yetiştirilebilme sorumluluğu üzerinizdedir. Sizin bunu gerçekleştireceğinize eminim.

Sevgili Çocuklar;

Sizler her şeyin en güzeline laiksiniz. Sizleri yarının büyükleri olarak görüyoruz. Bunun için okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran ve sorgulayan, bilim ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı kendine güvenen bireyler olarak yetişmeniz çok önemlidir.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal ve mücadele arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor, başta bu günü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizi, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”diyerek günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.

Öğrenciler tarafından Vali Yusuf Odabaş’a günün anlam ve önemine binaen çiçek takdim edildi ve öğrenciler tarafından şiirler okundu.

İlkokul öğrencileri tarafından müzik eşliğinde değişik gösteriler ve Halkoyunları ekipleri tarafından halkoyunları gösterileri sunuldu.

İlkokul öğrencileri tarafından Dünya Çocuk kıyafetleri defilesi, gitar-saz eşliğinde bir birinden güzel türküler ve ana sınıfı öğrencilerinin bir birinden güzel gösterileri ile devam etkinliklerde, resim müzik ve şiir yarışmalarından derece giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle kutlama törenleri sona erdi.

Foto Galeri

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir