1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Bayburt’ta Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi Ödül Töreni ile Gençler Ödüllendirildi

Bayburt’ta Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi Ödül Töreni ile Gençler Ödüllendirildi

Bayburt'ta Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi Ödül Töreni ile Gençler Ödüllendirildi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitim-Bir-Sen ve Genç Memur-Sen tarafından düzenlenen “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesi kapsamında liseler arası kompozisyon yarışması ödül töreni Bayburt’ta gerçekleştirildi.

Törene Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Bayburt Üniversitesi Rektörü Mutlu Türkmen, Bayburt Belediye Başkan Vekili Mustafa Akbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, AK Parti İl Başkanı Turgut Çalışkan, İl Genel Meclis Başkanı Hüseyin Şahin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serdal Salık, İl ve ilçe Şube Müdürleri, okul yöneticileri, öğrenciler ve velileri, danışman öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldı.

Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildi

Yarışmada dereceye giren öğrencilerden birinciye 3000 TL, ikinciye 2500 TL, üçüncüye 2000 TL ve mansiyon 1500 TL olmak üzere para ödülü verildi. Ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrencilere Bluetooth Kulaklık hediye edildi.

Memur-Sen İl Temsilcisi Kenan Turan: “İlim, irfan ve erdem sahibi gençler yetiştirmek en büyük hedefimiz.”

Ödül töreninde konuşan Memur-Sen İl Temsilcisi Kenan Turan, “Bir ülkenin en büyük zenginliği, hem madde hem ruh planında iyi yetişmiş gençliğidir” dedi. Gençliğin bir milletin geleceğe uzanan eli olduğunu vurgulayan Turan, “Kendine özgüven ve kimlik arayan gençliğe bu arayışında destek olmak, yardımcı olmak herkesin, her kesimin ve her kurumun görevidir, sorumluluğudur. Bu noktada ivedilikle yapılması gereken, gençlerimizi medeniyet köklerimizle, kültürümüzle, değerler sistemimizle buluşturmaktır. Biz, bu konuda üzerimize düşeni, elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu. Turan, projede yer alan öğrencilere ve danışman öğretmenlere, emeği geçen, katkıda bulunan herkese ve tüm davetlilere teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Törende ayrıca:

Memur-Sen’in eğitim çalışanlarına ve kamu görevlilerine daha çok hak içeren bir çalışma hayatı oluşturmak için mücadele ettiği vurgulandı.

Bir yandan eğitim çalışanlarının mali, sosyal ve özlük haklarının korunup geliştirilmesi, çalışma ve hayat şartlarının iyileştirilmesi için çaba harcandığı belirtildi.

Gençlerin bilim üretmeleri, yeniliklere açık olmaları, kültür ve medeniyet değerlerine sahip çıkmaları istendi.

“Bir Bilenle Bilge Nesil” projesi, öğrencilerin kitap okuma ve kompozisyon becerilerini geliştirmeyi, kültür-edebiyat alanında bilge nesiller yetiştirmeyi amaçlıyor.

Bayburt'ta Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi Ödül Töreni ile Gençler Ödüllendirildi
1
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir