Bayburt’ta Bu Yolda Hep Birlikteyiz Etkinliği Yapıldı

Bayburt’ta Bu Yolda Hep Birlikteyiz Etkinliği Yapıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” projesi kapsamında düzenlenen etkinliğe katıldı.

Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan emniyet kemeri kullanımının yaygınlaştırılması, seyir halindeyken cep telefonu kullanımının azaltılması ve aşırı hız sebebi ile yapılan trafik kazalarının önlenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde başlatılan “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” projesi kapsamında düzenlenen etkinliğe katıldı.

Merkez Spor Salonu yanında oluşturulan parkuru inceleyen Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan İl Emniyet Müdürü Sezayi Er ile görevli emniyet mensuplarından bilgiler aldı. Proje kapsamında yapılan denetimlerde emniyet kemeri kullanmadığı tespit edilen sürücülerin yönlendirildiği kaza simülasyon aracına binen Vali Pehlivan, emniyet kemeri kullanımının önemine dikkat çekti.

Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, trafik kurallarına uymanın insani ve vicdani bir yükümlülük olduğunu ifade ederek sürücülere trafiği tehlikeye düşürecek davranışlardan kaçınmaları ve kurallara uymaları tavsiyesinde bulundu.

Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, alkolün sebep olduğu bilinç kaybı ile yaşanabilecek tehlikeleri göstermek adına tasarlanan “Alkol Gözlüğü”nü de test etti. Trafik ekiplerince verilen eğitimlere katılan çocuklardan trafik güvenliği konusunu çok iyi bir şekilde öğrenmeleri gerektiğini belirten Vali Pehlivan bu konuda kurallara uymamaları halinde aileleri uyarmalarını da istedi.

Bayburt’ta Bu Yolda Hep Birlikteyiz Etkinliği Yapıldı

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir