Bayburt’ta Engelliler Haftası Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Bayburt'ta Engelliler Haftası Renkli Görüntülere Sahne Oldu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası, Bayburt’ta da çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı. Özel eğitim okullarının hazırladığı birbirinden güzel gösteriler ve sergiler, hafta boyunca kente renk kattı.

Etkinlikler, Çoruh Kültür Merkezi’nde açılan ortak sergi ile başladı. Özel eğitim okullarının öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı eserler, konuklardan büyük ilgi gördü. Sergi açılışının ardından düzenlenen salon programında ise engelli öğrenciler, hazırladıkları birbirinden güzel gösterilerle izleyenleri mest etti.

Bayburt Özel Eğitim Anaokulu’nun koordine ettiği programda, Belediye Başkanı Mete Memiş, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, il yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler de hazır bulundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sahne alan öğrenciler, müzikli gösterileri ve danslarıyla izleyenleri coşturdu. Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencilerinden oluşan koro ekibi de birbirinden güzel şarkılar seslendirerek programa renk kattı.

Engelliler Haftası kutlamaları kapsamında hafta boyunca fidan dikimi, at binme etkinliği ve seyir terası gezisi gibi çeşitli etkinlikler de düzenlenecek.

Etkinlik Programı:

14 Mayıs Salı: Saat 10.00 – Sera Sebze ve Fidan Dikimi, Bayburt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

15 Mayıs Çarşamba: Saat 10.00 – At Binme Etkinliği, Köprücü At Çiftliği

16 Mayıs Perşembe: Seyir Terası Gezisi, Bayburt Seyir Terası

Bayburt'ta Engelliler Haftası Renkli Görüntülere Sahne Oldu
2
be_en
Beğen
2
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir