Bayburt’ta Havadan Trafik Denetimleri Sürüyor

Bayburt’ta Havadan Trafik Denetimleri Sürüyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Emniyet Müdürlüğü, trafik ekipleri tarafından vatandaşların trafikte güven içerisinde seyretmelerini sağlamak amacıyla drone hava aracı ile trafik denetimleri sürekli ve etkin şekilde yapıldığını açıkladı.

Yapılan denetimlerle ilgili Bayburt Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle:

Ülkemiz genelinde trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının azaltılması ve vatandaşlarımızın trafikte güven içerisinde seyretmelerini sağlamak amacıyla drone hava aracı ile etkin, sürekli ve yoğun trafik denetimlerimiz devam etmektedir.

Havadan yapılan denetimlerde; şehir içi ve şehirlerarası karayollarında sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, tehlikeli şerit değiştirme-makas atma, hatalı sollama, yakın takip, kırmızı ışık ihlali ve emniyet kemeri kullanmama konusunda drone hava aracımız ile trafik ekiplerimiz tarafından il merkezinde tüm ışıklı kavşaklar ve caddelerde ve şehirlerarası yollarda Erzurum ve Trabzon yolu üzerinde yoğunlaştırılmış şekilde trafik denetimlerimiz gerçekleştirilmektedir.

Vatandaşlarımızın güven içerisinde seyahat edebilmelerini sağlamak amacıyla bahse konu denetimler kapsamında 04.11.2021 günü Erzurum Yolu güzergahında İl Emniyet Müdürümüz Sayın Ayhan BODUR’un katılımı ile drone ile havadan trafik denetimi gerçekleştirilmiş olup, denetimlerimiz günlük düzenli olarak şehir merkezi ve şehirlerarası yol güzergahlarımızda devam etmektedir.

Trafiğin sorun olmaktan çıktığı günlere ulaşmak dileği ile trafik konusunda emek harcayan herkese teşekkürlerimizi sunuyor, kazasız ve mutlu günler diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bayburt’ta Havadan Trafik Denetimleri Sürüyor Bayburt’ta Havadan Trafik Denetimleri Sürüyor

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü