1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Bayburt’ta Okulların Kantin Ve Yemekhaneleri Denetlendi

Bayburt’ta Okulların Kantin Ve Yemekhaneleri Denetlendi

Bayburt’ta Okulların Kantin Ve Yemekhaneleri Denetlendi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt’ta 2018-2019 eğitim – öğretim yılının başlamasıyla birlikte, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı örgün, yaygın ve özel eğitim kurumları bünyesinde il merkezi ve ilçelerde faaliyet gösteren yemekhane, kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmeleri kontrol görevlileri tarafından denetlendi.

Yapılan denetimlerde et ve süt ürünleri başta olmak üzere tüketime sunulan gıdaların muhafaza koşulları, mevzuata uygunlukları, son tüketim tarihleri, alınan numunelerin miktar ve uygunlukları kontrol edilmektedir. Ayrıca resmi kontrollerde çalışan personelin hijyen eğitim sertifikaları, işletmede zararlı mücadelesi yapıldığına dair ilaçlama belgeleri, ürünlerin etiket ve izin tescil bilgileri incelenmektedir.

Denetimlere katılan Gıda ve Yem Şube Müdürü Gökmen Şengün “Öncelikle 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının tüm öğrenci ve eğitim camiası için hayırlı olması dileklerinde bulunarak, velilerimizin içi rahat olsun güvenilir gıda tüketimi için okullar bünyesinde faaliyet gösteren kantin ve yemekhaneler ile okul çevresindeki gıda işletmelerinin resmi kontrolleri yıl boyunca aralıksız olarak devam edecektir” dedi.

Bayburt’ta Okulların Kantin Ve Yemekhaneleri Denetlendi

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir