Bayburt’ta Süleyman Soylu’ya Yoğun Sevgi Seli

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bayburt ziyaretinde Valilik önünde vatandaşlar tarafından yoğun sevgi seli ile karşılandı.

Bakan Süleyman Soylu, Türkiye’nin dünyada yaşanan çeşitli olaylardan etkilendiğini, ekonomik bazı olumsuzluklar yaşandığını ifade ederek, “İçinde bulunduğumuz zorluklar sıkıntılar var ama bize inanın ve güvenin. Etrafımızdaki coğrafyalarda sıkıntılar var, bize itimat edin ve güvenin” dedi. 

“Bayburt’ta olmaktan, sizlerin huzuruna alnı açık gelmekten büyük bir onur duyuyor ve hepinizi saygıyla selamlıyorum” diyerek sözlerine başlayan Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in selamlarını iletti. 

21 Şubat’ta İstanbul’da Bağcılar’daki kurtuluş kutlamasında söylediği sözü burada da tekrarlayan Soylu, “Havanıza, canınıza, size kurban olayım” dedi. 

Konuşmasında dünyada yaşanan olaylara değinen Bakan Soylu, dünyanın farklı bir dönemden geçtiğini, 2.5 yıldır virüs ile mücadele edildiğini, Rusya ve Ukrayna savaşı ile artan ekonomik kriz, Batı’nın Ortadoğu’daki oyunlarını ifade eden Soylu, “Bu sıkıntıların içerisinde Türkiye’yi ekonomik olarak diz çökertebilir miyiz diye düşünenler var. Irak’ın kuzeyinde terör devleti kurmanın oyununu kurmaya çalışanlar var. Diğer taraftan önceden de söylediğim gibi PKK’nın Amerika ve Avrupa tarafından en çok desteklendiği dönem bu dönem. FETÖ darbesini yaptılar bizi diz çökertemediler. Zannediyorlar ki PKK ile bir araya gelerek bize diz çökertecekler. Herkes dünyayı takip ediyor. Bayburt’ta bugün bir kahveye gidin, vatandaş tüm dünyayı takip ediyor. Bizi hangi oyunların kurulduğunu biliyor. Libya’da Doğu Akdeniz’de bize adım attırmayacağını zannediyordular. Her yerde barışı ve huzuru tesis eden bir Türkiye var. Onlar ne söylerse söylesin, hangi çelmeye takmaya çalışırlarsa çalışsınlar,  Şehir hastaneleri ile dünyanın en büyük havalimanları, Çanakkale Köprüsü, insansız hava araçları ile Ayasofya’sıyla sizin iradenizle bu yapılanları terse çeviren Cumhurbaşkanımız var. Herkesin hesabı var” dedi

Türkiye’nin birçok terör bölgesini huzurun adresi yaptıklarını ifade eden Bakan Soylu, “İçinde bulunduğumuz zorluklar, sıkıntılar var ama bize inanın ve güvenin. Etrafımızdaki coğrafyalarda sıkıntılar var, bize itimat edin ve güvenin. Bundan 4 veya 5 yıl önce Yaşar Paşamızla birlikte Tunceli’den Bayburt’a geldik. Tunceli’de o gün 300’ün üzerinde terörist var. Tunceli Valiliğinde bir toplantı yaptık. Pülümür yolundan kimse geçemiyormuş. Gidelim dediğimizde herkeste bir korku oluştu. ‘Biz gidemez isek kimse gidemez’ dedim. Biz Yaşar Güler Paşamızla beraber oraya gittik. Orada bir plan yaptık ve uyguladık. Şimdi her yer tertemiz. Haraç alanları da tepeledik çocukları korkutanları da tepeledik. Herkes huzurlu. Bu ülkeye güvenen bir kardeşiniz olarak Suriye’ye, Irak’a, Bağdat’a huzuru biz getireceğiz. Yanlış bir işimiz olmadı bundan sonra da olmayacak. Benim liderim Recep Tayyip Erdoğan, ‘Sadece Allah’ın milletimin önünde eğilirim diyor’” diye konuştu. 

“Siz bu memleketinin değerlerinin sahibisiniz” diyerek sözlerine devam eden Bakan Soylu, “Bu millete yön veren Cenabı Allah bizi size mahcup etmesin” dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin önümüzdeki 100 yılın altyapısını yaptığını söyleyen Bakan Soylu, Türkiye’nin dünyaya medeniyetini nakşeden bir ülke haline geleceğini söyledi. 

Bakan Soylu, konuşmasından Cumhur İttifakı’ndan da bahsederek, “Sayın Cumhurbaşkanının yanında bu ülkede doğrunun, hakkın savunucusu olan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’ye de minnetlerimizi ve şükranlarımızı ifade ediyorum. Cumhur İttifakı 2023’te gireceğimizi seçimin ittifakı değildir sadece, bize bırakılan tarihin emanetlerine sahip çıkan bir anlayışın ittifakıdır. Gelecek nesillere güçlü bir Türkiye, dünyadaki saldırılardan bir daha etkilenmeyecek bir ülke bırakmanın derdindeyiz. Allah bizi Bayburt’un ferasetinden eksik etmesin” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir